avalik
05.02.14,10:34
Indeed
06.02.14,08:31
netreba robiť paniku, bežní občania možu v bankách posielať peniaze a davat prikazy na uhradu tak ako to bolo doteraz...aj stare tlačiva sa normalne používajú...
Povinnost použivať IBAN maju len pravnické osoby
avalik
06.02.14,09:05
Indeed, nikto tu nerobi paniku, dala som to ako pomocku pre profesionalov.
Indeed
06.02.14,09:07
nemam nič proti IBAN
len mal by som taký navrh aby sa tých 7 núl, jednoducho zrušilo, vykrátilo ako v matematike
Mila123
06.02.14,09:17
nemam nič proti IBAN
len mal by som taký navrh aby sa tých 7 núl, jednoducho zrušilo, vykrátilo ako v matematike
nepomôže to, pretože sú aj také účty, kt. majú predčíslo, a to by nebolo kde napísať
avalik
06.02.14,09:19
nemam nič proti IBAN
len mal by som taký navrh aby sa tých 7 núl, jednoducho zrušilo, vykrátilo ako v matematike

ach jaj ... prznis temu

vies nieco o strukture IBAN? ak nie, nech sa páči:

Medzinárodné bankové číslo účtu (IBAN)1) pre účty zriadené na území Slovenskej
republiky, ako jeden z druhov jedinečného identifikátora podľa § 2 ods. 18 zákona, obsahuje 24 znakov, z ktorých
a) prvé dva znaky sú alfabetické znaky, ktoré tvoria kód krajiny,2)
b) tretí znak a štvrtý znak sú dve kontrolné číslice zistené podľa osobitného kontrolného systému,3)
c) piaty znak až ôsmy znak je numerický identifikačný kód,
d) deviaty znak až štrnásty znak je predčíslie účtu, ktoré obsahuje najviac šesť číslic a
e) pätnásty znak až dvadsiaty štvrtý znak je základné číslo účtu, ktoré obsahuje najviac desať číslic.

1)STN ISO 13616 Bankovníctvo a súvisiace finančné služby. Medzinárodné bankové
číslo účtu(IBAN).
2) STN EN ISO 3166-1 Kódy názvov krajín a ich častí. Časť 1:Kódy krajín (ISO 3166-1:2006).
3) STN ISO/IEC 7064 Informačné technológie. Bezpečnostné techniky. Systémy kontrolných znakov.



ref: Opatrenie NBS č. 8/2009 ktorým sa ustanovuje štruktúra bankového spojenia, štruktúra medzinárodného bankového čísla účtu a podrobnosti o vydávaní prevodníka identifikačných kódov.