Ikkka
05.02.14,12:35
Dobrý deň,
rada by som sa poradila.
Jedna sprostredkovateľka alternatívneho dodávateľa plynu s mojou mamou pripravila návrh zmluvy. Mama ho však nepodpísala, lebo sa chcela ešte poradiť. Návrh zmluvy ostal u nás doma. Avšak sprostredkovateľka si zmluvu s údajmi mojej mamy odfotila a na základe nich pripravila novú zmluvu, sama podpísala a poslala alternatívnemu dodávateľovi plynu. Ten na základe zneužitých údajov vypovedal zmluvu s pôvodným dodávateľom plynu. V tejto fáze sme zistili, že údaje boli zneužité. Oslovili sme alternatívneho dodávateľa plynu, poslal nám kópiu zmluvy, z kt. je jasné, že zmluvu podpísal niekto iný.
Zvažujeme podanie trestného oznámenia na sprostredkovateľku, kôli zneužitiu údajov mojej mamy a pospisu. Nemáme s podobnými praktikami žiadne skúsenosti. Chcem sa poradiť ako máme postupovať, aké výdavky môžme mať s podaním trestného oznámenia. Mama je staršia žena, je v strese s nových situácií.

vopred ďakujem za každú dobrú radu.
Chobot
05.02.14,12:02
Za trestné oznámenie sa neplatí nič. Treba ísť na políciu a prípad nahlásiť. Oni si ju už preveria a zvážia, či bol spáchaný trestný čin alebo nie.
JUDr. Eva Blazyová
05.02.14,12:08
Dobrý deň, spáchanie trestného činu sa oznamuje orgánom činným v trestnom konaní, ktorými sú policajt a prokurátor. Stačí teda ísť na najbližšiu policajnú stanicu a oznámiť spáchaný skutok policajtovi. Podanie trestného oznámenia spoplatnené nie je.
lujza.j
05.02.14,12:29
Mozes aj pisomne...rovno na prokuraturu...doporucene samozrejme.
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/t/ako-podat-trestne-oznamenie.html