TinkaR
05.02.14,12:42
Dobrý deň, mám syna (4 roky), navštevuje škôlku. Chcela by som sa spýtať, či je možný návrat na rodičovskú dovolenku z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu dieťaťa aj keď som evidovaná na ÚPSVaR? Rodičovská dovolenka mi skončila 20.januára 2013, 21. som nastúpila do zamestnania kde som pracovala pred materskou. A vtedy sa začalo so synom všetko komplikovať, intolerancia potravy, atopický ekzém,.. chvíľu sme to zvládali, ale k 26.9. 2013 som so zamestnávateľom rozviazala pracovný pomer dohodou. Od 27.9. 2013 som evidovaná na ÚPSVaR, dostávam dávku v nezamestnanosti. Syn sa v škôlke nestravuje, každý deň mu varím a nosím stravu do škôlky. Je možný návrat na RD a poberať rodičovský príspevok? Ďakujem
Tweety
05.02.14,11:46
Je to možné ale nie popri evidencii na ÚP.
Katy a R
05.02.14,11:49
Ale veď rodičovskú dovolenku nepotrebuješ - PP si predsa ukončila:confused:(ani ju nemáš ako čerpať)
RP by si mohla poberať z dôvodu nepriaznivého zdravotného stavu - potrebné posúdenie
avalik
05.02.14,11:49
na rodicovsku dovolenku musis mat zamestnavatela - co momentalne nemas, takze na RD sa momentalne nevratis

rodicovsky prispevok poskytuje UPSVaR - musis mat posudok od lekara o dlhodobo nepriaznivom zdravotnom stave dietata a o RP poziadat

viac info tu http://www.employment.gov.sk/sk/rodina-socialna-pomoc/podpora-rodinam-detmi/penazna-pomoc/rodicovsky-prispevok/
TinkaR
05.02.14,13:44
Takže ak požiadam o posúdenie zdravotného stavu syna, a následne o vyradenie z evidencie uchádzačov o zamestnanie, tak by mi mohol vzniknúť nárok na rodičovský príspevok? Ďakujem