katulikzlatulik
05.02.14,14:10
Dobry den,

chcela by som sa spytat z coho sa mi bude pocitat davka v nezamestnanosti, ak som od roku 2009, cize 5 rokov na materskej dovolenke. Tento rok v maji bude mat druhe dieta 3 roky. Som evidovana ako zamestnana, ale zamestnavatel so mnou nepocita po skonceni rodicovskej dovolenky. Max. mi preplati dovolenku, ktora mi ostala. Mam narok na podporu? Z coho sa mi bude vypocitavat?
veronikasad
05.02.14,13:13
Máš nárok na dávku v nezamestnanosti. Mesiac pred skončením RD oznám písomne ukončenie rod.dovolenky a požiadaj o čerpanie jedného dňa dovolenky, zvyšok nech ti zamesstnávatel preplatí. Výrazne ti to ovplyvní výšku dávky v nezamestnanosti.
katulikzlatulik
05.02.14,13:17
Dakujem za odpoved. Mesiac pred tym, znamena, ze ked mi konci 10.5. tak staci oznamit 1.4. alebo este v marci? A z coho sa mi davka bude pocitat?
Tweety
05.02.14,13:39
katulikzlatulik (Dnes 15:17) Dakujem za odpoved. Mesiac pred tym, znamena, ze ked mi konci 10.5. tak staci oznamit 1.4. alebo este v marci? A z coho sa mi davka bude pocitat
Najneskôr mesiac pred, takže môžeš aj skôr. A dávka bude počítaná z tvojho VZ od zamestnávateľa.
katulikzlatulik
06.02.14,19:03
a aky VZ mi da zamestnavatel? taky, aky by mi dal keby ze som nastupila do prace alebo taky, ktory som mala pred nastupom na 1. alebo VZ, ktory mi daval pri urcovani 2. materskej?
katulikzlatulik
13.02.14,11:53
a VZ mi zamestnavatel urci novy alebo bude platit ten pred nastupom na MD? a ako je to s odstupnym? budem mat narok na odstupne?
katulikzlatulik
13.02.14,11:54
A ako je to s odstupnym? Mam narok?