Yvvetta
08.10.04,12:13
Vie mi niekto poradiť ?

Naša s.r.o. poskytla pri športovej súťaži peniažky. Uzavreli sme zmluvu o poskytnutí reklamného priestoru. Predmetom zmluvy je poskytnúť užívateľovi využitie reklamného priestoru, tj. umiestnenie nášho názvu, loga a predmet činnosti na billboardoch, plagátoch, pozvánkach ...... a uvedenie názvu našej spoločnosti na začiatku a na konci podujatia s označením oficiálny dodávateľ.
K uvedenej zmluve bola vysravená aj faktúra.
Je takáto reklama nákladom ? Bude to účet 501 alebo 518 ? Môžem si odpočítať DPH ?
Viete ma niečo upozorniť čo by mi nemalo chýbať ? (Mám pozvánky na súťaž aj na recepciu).
emily
08.10.04,10:25
Podľa zákona o DzP §19odst.2. písm.k sú výdavky na reklamu uznateľným nákladom. Čo sa týka DPH, je nárok na odpočet, ale momentálne neviem §.
Yvvetta
08.10.04,13:22
VĎaka EMILY.
A nevieš náhodou, na ktorý účet reklamu môžem dať ? Asi 518 ?
Zuzana68
09.10.04,12:57
Na 518 pretože je to služba. Na 501 by si dávala reklamný material a ten ty predsa nemáš.
Úsmevný deň
Zuzana
kimart
08.09.10,05:07
V súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať, ako účtovať reklamné nápisy na kamiónoch, alebo nálepky na označenie predajne, ak jedna nálepka je cca 30€, môžem to dať na 501- daňovo uznaný náklad, tiež z toho odpočítať DPH?
martinez
14.09.10,13:36
V súvislosti s touto témou by som sa chcela opýtať, ako účtovať reklamné nápisy na kamiónoch, alebo nálepky na označenie predajne, ak jedna nálepka je cca 30€, môžem to dať na 501- daňovo uznaný náklad, tiež z toho odpočítať DPH?
ano, presne tak by som postupoval aj ja... na ucet 501
odpocitat dph si mozes, za predpokladu splnenia podmienok v §49,2 ZoDPH
MartinkoK
17.09.10,07:03
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu, mám faktúru od - register slovenských firiem na rozšírenie údajov firmi (reklama) kde to mám zaúčtovať-
Ďakujem vopred
babi2
17.09.10,07:07
Dobrý deň,
chcela by som poprosiť o radu, mám faktúru od - register slovenských firiem na rozšírenie údajov firmi (reklama) kde to mám zaúčtovať-
Ďakujem vopred
na 518