altt
05.02.14,19:16
Chcela by som sa opýtať, či je potrebné informovať susedov o stavbe spoločenskej miestnosti, kde sa budú organizovať svadby a oslavy... Aby nám po postavení nerobili problémy - ide mi hlavne o hlučnosť a ruch...
misoft
05.02.14,18:22
Ja len toľko - problémy boli, sú a budú....
Ale k veci: Miestnosť. Kde? Samostatne stojaca? V nejakej budove?
Stavebné povolenie sa tiež opiera aj o susedov, ako účastníkov konania.
Zo samosprávy máš povolenie na takúto činnosť? Ako budeš riešiť dane a pod.?

Poviem ti - veľa papierovačiek, veľa vybehávania, veľa zloby v okolí.... najmä ak bude hlučná zábavička, i uniformovaní sa prídu "zabaviť"..... ale s tebou.....
arizona
05.02.14,18:29
susedov? To bude medzi domai, na sidlisku,alebo kde? O aku miestnost sa jedna?
buchač
05.02.14,18:30
Ja by som teda problémy robil !!!!

...a festovné !!!
altt
05.02.14,18:42
noo je to vlastne v obci v bývalom areály PD - plánujeme kúpiť starú budovu - tú prerobiť na reštauráciu a ubytko a potom za ňou pristaviť novú na akcie (svadby, kary, oslavy...) .... a domy budú vlastne cez cestu cca 15-20m a z jednej bočnej strany tiež asi 15-20m od samostante stojacej budovy kde budú svadby... je to tak, že ak dostaneme povolenie od obce, tak by to malo byť OK?
altt
05.02.14,18:44
ide o budovu ktorá bude v areály bývaleho PD v obci a z jednej strany cez cestu budú domy cca 15-20m a potom je dom z jednej bočnej strany tiež 15-20m...
misoft
05.02.14,18:45
Ak od obce bude OK - jedna vec v suchu. Ale najlepšie je na to susedov upozorniť a zohnať ich súhlasné stanoviská.
Ak však do projektu pridáte protihlukové opatrenia - bude to ešte lepšie - niekedy stačí aj vysoký živý plot.....
altt
05.02.14,18:53
takže určite o tom informovať obec vopred, uplne na začiatku pred vybavovačkami s pozemkom? pretože sme chceli najprv poriešiť pozemok z pozemkového fondu (to trvá asi rok) a až tesne pred stavbou oboznámiť o tom obec, aby sa nenašiel niekto kto by sa snažil skomplikovať nám to...
kukučka
06.02.14,00:11
V prvom rade budeš robiť problémy ty im a nie susedia tebe, oni sa budú brániť a to je rozdiel. Svadby tam boli aj doteraz, predpokladám, že aj miestnosť. Kým niečo začneš, dobre si preštuduj nielen stavebný zákon, ale trebárs hygienické predpisy, myslím pri podávaní stravy a podobne.