petrol
05.02.14,19:19
Mali ste už aj vy takýto problém? Ako sa vám ho podarilo vyriešiť? Zabrali vám cviky?Ja totiž po dlhodobejšej práci za PC pociťujem bolesti v tejto oblasti. Trvajú asi dva týždne. Mám 30 rokov. Ešte otázka ohľadom skoliózy, ktorú som mal. Môže sa skolióza zhoršiť aj po tridsiatke, alebo iba do obdobia rastu?
buchač
05.02.14,18:27
Mali ste už aj vy takýto problém?
Mal - Mám - Budem mať
Ako sa vám ho podarilo vyriešiť?
Nijak ...furt sa to vráti
Zabrali vám cviky?
Kedy ako
Ja totiž po dlhodobejšej práci za PC pociťujem bolesti v tejto oblasti.
Ja aj pri sexe
Trvajú asi dva týždne.
Bude aj horšie
Mám 30 rokov.
Dočkaj na 50 - ku
Ešte otázka ohľadom skoliózy, ktorú som mal. Môže sa skolióza zhoršiť aj po tridsiatke, alebo iba do obdobia rastu?
...čo je to skolióza ...???
;):rolleyes:
avalik
05.02.14,18:36
pravdepodobne mas malo pohybu, nespravne sedenie
pozri napr. http://www.skolachrbta.sk/po269iacuteta269-a-notebook.html
Jurivo
05.02.14,19:11
Najskôr sa vyjadrím ku skolióze, ak si ju mal, tak ju máš stále. Skolióza sa bez správneho cvičenia časom len zhoršuje. Je to porucha stabilizačného svalstva.

K tým bolestiam- takto začínajú bolesti z preťaženia: dlhé sedenie, státie a pod.

Prognóza: bez cvičenia sa to bude len zhoršovať, neskôr budú postihnuté platničky na najviac namáhanom mieste a začnú degeneratívne zmeny na stavcoch a platničkách.

Riešenie: cvičenie,cvičenie,cvičenie......

Najvhodnejšie cvičenie na tieto problémy, ktoré poznám je SM systém.
Som cvičiteľ SM systému a pracujem s týmito problémami denne.
petrol
05.02.14,19:17
Ďakujem za rady. Myslel som, že skolióza tým, že človek prestane rásť sa nemá ako zhoršovať... Dosť rýchlo som sa totiž ,,vytiahol" a preto to zhoršenie v mladosti...Okolo 18-stky som už ukončil návštevy u ortopéda s tým, že je to už stabilizované...Inak cvičím stále odvtedy...
buchač
10.02.14,12:37
Len na okraj :

Ohodnotenie " neužitočný komentár " dal ten , kto nevie , čo sú to bolesti krížov , aké majú dôsledky ...proste nepozná problematiku .

A ak sú odpovede na položené otázky komentom , tak dotyčnému odporúčam vrátiť školné ...
petrol
10.02.14,18:44
O kom teraz píšeš?
buchač
10.02.14,18:50
ČO si nepochopil ???

Písal som utajenému dotyčnému , čo ma " náležite ohodnotil " ...
LukyKs
10.02.14,20:11
Pozor na kombináciu : dlhodobo sexovať v nesprávnej polohe za kompom :D
Peggynka
11.02.14,08:04
Ja používam toto a som spokojná.Ideálne by bolo,keby si mal možnosť odskúšať si ju (sú dosť drahé),prípadne sa pozri v inzerátoch.Nové sú od 80 € vyššie.Nastavíš si výšku a sedíš s oboma kolenami,prípadne jedno koleno máš na podložke (striedaš) a druhú nohu si vystrieš do priestoru.Kľakačka ťa núti sedieť s vystretým chrbtom,mne vyhovuje:
https://www.google.sk/search?q=klekac%C3%AD+%C5%BEidle+kleka%C4%8Dka&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-eT5UuGzJO6O4gSztoCIBQ&ved=0CHAQsAQ&biw=1262&bih=591

Je zaujímavé,že sa v priloženom linku od avalik nespomína.
veronika2424
15.10.17,19:38
Ahoj Petrol,
mala som podobný problém, mám sedavé zamestnanie- pracujem ako asistentka v jednej firme a po dvoch rokoch ma začal bolieť chrbát. Dôvodov je mnoho napríklad nesprávna stolička v práci, zlá poloha tela..... začala som preto cvičiť cviky na chrbát - väčšinou ich nájdeš na youtube aj s dobrým návodom..... cvičiť však treba pravidelne, nie raz za týždeň :-)... okrem iného bola dobrá voľba aj kúpa kvalitného matraca (žiadne čínske šmejdy) mne sa osvedčil napríklad tento https://www.zdravotne-matrace.sk/viola-sendvicovy-anatomicky-matrac/