dorov
05.02.14,20:42
Keď som bol na MHD na konfrontáciu obidvaja revizory tvrdili,že som to bol ja koho chytili hoci je to nezmysel. Dávaju ma na súd.Ako sa mam brániť ? Stratu občianského som riadne hlásil polícii.DPMK tvrdí že ho stále vlastním a ním som sa pri kontrole preukázal.Doklad som stratil aj hlásil pred dvomi rokmi.Akože ma chytili teraz v januári 2014.
Negoti
05.02.14,19:44
sedia ti dátumy kedy si hlásil stratu OP a kedy vraj si bol čierny pasažier?
Mária27
05.02.14,19:45
Syn kolegyne sa presne o toto súdi už 4 roky.
Katy a R
05.02.14,20:38
ja našu skúsenosť (dávnejšie) s DP Bratislava - radšej sme zaplatili, aby sme sa nemuseli súdiť..
prišla pokuta - aj keď sme sa odvolali, že dotyčný nemohol byť v tom čase v Bratislave (hospitalizácia v inom meste) - aj napriek tomu trvali na svojom (vraj po prešetrení ?) - postúpené nejakému právnikovi a ďalej na súd ...
Boli by sme hádam vyhrali - ale riešili sme oveľa závažnejšie problémy - toto bolo vtedy nepodstatné .. takže tiež neviem, ako to prešetrujú ...

takže - máš doklad - treba dokázať!
duves
06.02.14,04:15
Strata OP = okamžite nahlasenie na polície. Dokladom o strate OP sa vyhnete podobnym problemom. A chcel by som vidiet MHD ako sa so mnou súdi.
lujza.j
06.02.14,06:01
Revizori...maju na haku asi,ze ci sa osoba podoba...hlavne ze niekoho drapli....ale ved co sa cudujem...ked v banke - na pobocke vydaju hotovost na ukradnute doklady...
dmc
06.02.14,07:30
Mna by zaujimalo akym sposobom prebiehala konfrontacia - to tam mali viacero osob - podobnych vyskovo, vekovo, vzhladovo a spomedzi viacerych ukazali na Vas lebo ak to bolo iba ze toto je on?....(jedna osoba) *Ano - toto je on* - tak to nieje ziadna konfrontacia.
Chobot
06.02.14,08:29
Pozeráš veľa kriminálnych seriálov..... :D
dmc
06.02.14,08:32
....alebo som uz konfrontaciu robil :)
misoft
06.02.14,18:06
Keď som bol na MHD na konfrontáciu obidvaja revizory tvrdili,že som to bol ja koho chytili hoci je to nezmysel. Mal si sa opýtať, či si vedia tak dokonale zapamätať osobu, keď skontrolovali desiatky iných. A dodaj, že ty si ich nepamätáš, lebo si ich nikdy nevidel. Dávaju ma na súd. Nech dajú, uvidíš, ako sa budú krútiť - musia dokázať, že si to bol TY. Ak nedokážu - ich smola, tvoja výhra, zažiadaš si mastné odškodné, až sa šéfstvu DP panenky pretočia. Ako sa mam brániť ? Pravdou, argumentami, dôkazmi. Stratu občianského som riadne hlásil polícii. Tvoje veľké plus. Ak to bolo pred uvedeným incidentom, tak je to kolosálne plus. DPMK tvrdí že ho stále vlastním a ním som sa pri kontrole preukázal. Musia dokázať. A keď máš z PZ potvrdenie o ohlásení straty OP a budú i naďalej tvrdiť svoje - obráť to proti nim - tak, že nerešpektujú úradný záznam a NEVERIA policajtom - kua - policajti budú radi.....
Indeed
07.02.14,07:08
..tak chcem skromne a nenapadne podotknut:

NETREBA STRACAŤ DOKLADY

nie je za to poriadny postih, tak to niektorí berú na ľahku váhu...

ak by bola pokuta za stratu OP trebars 1000 e, tak by si ľudia na doklady dávali väčší pozor.
Chobot
07.02.14,08:09
Sú aj prípady, kedy je strata fiktívna. Majiteľ potom má nový OP a pôvodný môže použiť na nekalé úkony.
korela
07.02.14,08:53
Ty si tomu dal teraz. Ľudia nemajú ešte dosť exekúcií? Pozrel si si aspoň jeden diel VB dokument - Podvodníci? Ak si ťa raz niekto vyhliadne, nepomôžeš si.
A prečo práve tak vysoká pokuta, to si ako k tej cifre prišiel? Ďalší dar štátu aby bolo na zbytočné výjazdy? Do čiernej diery?