Sarlotka
06.02.14,00:57
Dobrý deň,

neviem si rady so zaúčtovanim v JU
SZCO1 vystavila fakturu pre inu SZCO2 slovensku
napr. 200 Eur

SZCO1 prijalo platbu na ucet v sume 199,73 Eur (takto je to uvedene na bankovou vypise)

Prislo oznamenie o kreditovani uctu s rozpisom
ze islo o ciastku 200
provizuz 0,17
konecna ciastka pripisana 199,73

Ako to mam uctovat v penaznom denniku? Kedze na banke je len jedna suma? Uhrady od szco2 v takomto principe sa nasledne opakuju szco2 dokonca vobec nerozumiem o co ide nakolko prikazca je niekto celkom iny a platba prichadza z inej krajiny EU

Ďakujem
beroun
06.02.14,03:02
200,00 - príjem daňový - príslušný stĺpec podľa povahy príjmu
0,17 - výdavok daňový - služby (bankové činnosti)
Sarlotka
06.02.14,11:00
i napriek tomu ze na bankovom vypise nie su dve polozky ? tam je len jedna...
beroun
06.02.14,11:50
áno. Lebo sa stalo to, že odberateľ poslal plnú sumu, banka si z toho stiahla poplatok a pripísala nižšiu sumu. Priložíte k tomu bankovému výpisu aj oznámenie o kreditovaní účtu. Takto Vám vlastne aj vypadne pohľadávka zo saldokonta v plnej výške.
Zita5
06.02.14,12:01
Ja by som to zaúčtovala tak, že na základe bankového výpisu by som do príjmu OVZD zaúčtovala sumu 199,73 Eur, tak ako je na bankovom výpise ,spárovala by som to s pohľadávkou(zostatok mi vykáže 0,17 ako neuhradené) a na základe doručeného oznámenia by som účtovala cez Interný doklad v rámci uzávierkových účtovných operácii POZD 0,17(spárovať s phľadávkou kedy sa zostatok vyrovná na 0) a druhým ID 0,17 Eur Výdavky ostatné s členením ako provízia .
kn-alka
06.02.14,12:07
nevadí, že na bankovom výpise je len jedna položka, ty si tú položku môžeš rozúčtovať ako potrebuješ.... u nás napríklad je Orange platený jednou sumou, ale keďže máme viac telefonov - viac faktúr, kvôli tomu účtujem úhrady faktúr jednotlivo, nakoľko môj soft to vie vyriešiť len takto.... takže na BV mám jednu sumu, v peň.denníku mám 8 súm.
Sarlotka
06.02.14,12:10
dakujem pekne pouzijem tento zitkym sposob, este podotazka tych 0,17 mam dat ako sluzby alebo ostatne? a uz som aj zistila priblizne o co ide tato szco2, ktora uhradzala takto faktury pouziva uhrady cez kreditny system jednej pyramidovej spolocnosti uz mu to szco1 zakazala ze nechce takto prijmat platby ze preco ona ma mat zakazdym nizsiu sumu prijatu aj ked len o 0,17 centov...
avalik
06.02.14,12:11
a boli dohodnuti, ze platba bude znizena o tu proviziu?
Zita5
06.02.14,12:22
Musíš posúdiť že či tých 0,17 sú bankové poplatky alebo provízia .
Sarlotka
06.02.14,12:37
v oznameni od banky je ze provizia za prevod, ale aj tak mi pride zvlastne ze ja prijmam platbu od slovnskej szco a mne za to ze prijmem platby strhnu provizny poplatok 0,17... a provizia su vydavky ostatne? ja mam platit proviziu ze mne niekto zaplatil?
Sarlotka
06.02.14,12:40
hm rozmyslam, ano orange viacerymi riadkmi by som suhlasila, len toto mi skor pride ako nejaky zapocet a ten riesim tiez ID a tie su sucastou uzavierkovych operacii v zmysle opatrenia
Sarlotka
06.02.14,12:43
nie samozrejme, ze nie, upozornila som ju na to az ja, ked som uctovala bankovy vypis a medzitym ale prisli dalsie uhrady takto ... googlila som si tu spolocnost , do ktorej sa szco2 zapojila a vyuziva sluzby uhrad cez tuto spolocnost...
Sarlotka
06.02.14,12:45
uhrade ide konkretne v oznameni od banky je uvedena tato spolocnost
http://www.porada.sk/t200761-nase-financne-druzstvo.html
Zita5
06.02.14,12:59
Vieš čo , považuj to za bankový výdavok - služby , však to ide banke .Inak aj mňa vedia rozpáliť tieto veci m ak si platíš balík a ešte si banka stiahne za položky príjem a výdaj ...
Sarlotka
06.02.14,12:59
nerozumiem preco si provizu za kreditovanie neplati ten kto sluzby vyuziva ale naopak prijemca ktory ani netusim ze mu budu uhrdázane takto faktury
Sarlotka
06.02.14,13:02
dakujem za rady zaucujem to ako sluzby, vsak aj ta szco1 je vytocena a uz povedala szco2 aby tymto sposobom jej faktury neuhradzala... dakujem este raz
avalik
06.02.14,13:35
ak to nebolo dohodnute evidovala by som to ako nedoplatok - pisomne by som informovala odberatela a ziadala o doplatenie + by som upozornila, ze v pripade ak tento sposob prevodu chce vyuzivat, tak nech uhradu navysi tak, aby vam nabehla na ucet suma podla faktury, poplatky nech si znasa on