didushik
06.02.14,08:12
Neviete mi poradiť, ako by mala vyzerať a čo by mala obsahovať zmluva, list alebo listina, ktorú predkladá účastník združenia, ktorý chce z tohto združenia vystúpiť.
Neviem aké to má mať náležitosti, nestretli ste sa s tým niekde?



Môže to vyzerať nejako takto?




Vystúpenie zo združeniapodnikateľov


Ja dolupodpísaná/ý xy, bytom....., , nar. ...... ,r.č.:........, IČO: ........ dávam na vedomie členomzdruženia, že z dôvodu pozastavenia živnosti zo zdravotnýchdôvodov, vystupujem zo združenia od 1.januára 2014.


Pri založení združeniabol môj vklad do podnikania nulový, preto súhlasím s nulovýmvyporiadaním aj pri odstúpení zo združenia.


Je to postačujúce? :confused:
Zita5
06.02.14,07:14
Je to postačujúce, výhradu mám k uvedeniu r.č. a k hrubo vyznačenému(to tam neuvádzať) , tam stačí jeho IČO,DIČ prípadne aj IČ DPH ak je platiteľom DPH .

To ale neznamená , že ak jeho vklad bol nulový , tak neprebehne vysporiadanie v združení na ktoré má právo ba je to aj povinnosť združenia vysporiadanie pri vystúpení člena združenia uskutočniť .
didushik
06.02.14,07:19
Je to rodinná firma, neviem ako to zoštylizovať tak, aby to postačovalo daňovému úradu. Vysporiadanie prebehne pri dedičskom konaní.
Zita5
06.02.14,07:22
Tento list je adresovaný členom združenia, na Daňový úrad nech napíše osobitne list , že pozastavuje živnosť a zároveň aj vystupuje zo združenia . Zdravotné dôvody uvádzať nemusí, to na DU nikoho nezaujíma .