hateria
06.02.14,10:06
Dobry den, mame s manzelom taky pripad, ze sme vo VUB banke mali dva spotrebne uvery, ktore sme chceli prefinancovat v PSS z dovodu nizsej urokovej sadzby. Jeden uver bol na 6 500e a druhy na 12 500 s tym,ze sme ho zobrali len pred pol rokom. Pani v PSS nam na prvom stretnuti navrhla 30 000e uver bez dokladovania prijmov s tym,ze sa prefinancuju obidva uvery. Dohodli sme sa,ze sa to cele zrealizuje do konca januara a ziadala od nas vycislenie existujucich uverov vo VUB banke k 31.1. My sme jej doniesli vsetky podklady, ktore chcela,vratane vycislenia a uverovej zmluvy. Nasledne nam volala,ze v BA na centrale to stopli a chcu preskumat nasu bonitu s cim sme nesuhlasili, kedze mame prijmy optimalizovane vo vlastnej firme. Vtedy si vsimla,ze nesplname dalsiu podmienku/ uver na 12 500e sme splacali len 6mesiacov a oni vyzaduju rok. Takze tento uver sa ani dalej neriesil a navrhla nam, ze nam daju 15 000e ale iba na ten 6 500e uver. Podpisali sa nove ziadosti a cakali sme na zmluvu. 31.1. mi vsak z uctu VUB stiahlI 12 500e. Ked sme o tom informovali zamestnankynu PSS,tak nam iba povedala,ze nikto neratal s tym,ze budeme mat na ucte taku sumu,ze zvycajne ked sa ziada o prefinancovanie, nie su na sukromnom ucte financne prostriedky. Oficialne nam PSS zamietla aj reklamaciu a ich vyjadrenie je,ze sme si mali precitat co podpisujeme/vycislenie vo VUB a mali sme si to stornovat sami. Ze zamestnankyna PSS nas na to nemusela upozornovat a z ich strany nenastala chyba. Cize my sme kvoli tomu,ze ona od nas ziadala aj vycislenie uveru, ktory aj tak nesplnal podmienky a v podstate este nebolo ani iste,ze nam to poskytnu/pricom ona tvrdila,ze nebude ziadny problem, tak sme prisli o 12 500e z uctu, plus poplatky za predcasne splatenie a pol roka platenia urokov. S tym,ze tieto peniaze sme mali usetrene z hypoteky a prichystane na rekonstrukciu domu. Momentalne byvame vo vlastnom byte,na ktory mame k 1.4. uzatvorenu najomnu zmluvu a mali sme sa stahovat. Cize kedze momentalne ani nemame prostriedky na dofinancovanie prerabky,takze nas svojim zlyhanim dostali do situacie,ze budeme financovat hypoteku za dom aj za byt plus v tom lepsom pripade pravdepodobne prideme o najomnikov alebo budeme nuteni sa vystahovat k rodinnym prislusnikom. Je postup PSS pri reklamacii spravny? Ozaj je to len nasa chyba? dakujem za odpoved
Chobot
06.02.14,09:25
AKosi nechápem tomu, čo si napísala.

Kto dal príkaz na predčasné splatenie úveru vo VUB? Prečo vám VUB stiahla z účtu tých 12000 EUR? Úver ste predčasne dali splatiť pred tým, než vám PSS dala úver? Mali ste záväzne schválený úver v PSS? Ak nie, prečo si dala predčasne splatiť úver?

Už pri prvej komplikácii v PSS, keď vycúvali z toho prvého úveru (inak ak som pochopil, tak tento mal vo VUB zostať, prečo bol predčasne splatený??), tak by som s PSS ukončil rokovania.

Kedy ľudia pochopia, že bankám neide o ľudí a výhodné úvery pre nich, ale o ich vlastný biznis? Takto potom dopadnú ľudia, ktorí špekulujú s úvermi.

S VUB si komunikovala asi len ty. Kým by som nemal peniaze z PSS na účte, žiadny úver by som nevypovedal vo VUB. PSS zazmätkovala, mysleli si, že ste ľahká obeť, no skomplikovalo sa to, tak z toho vycúvali, AK ti záväzne neschválili úver, tak si nepomôžeš, chybné kroky boli urobené z tvojej strany.
hateria
06.02.14,09:46
Zamestnankyna PSS ziadala, aby sme jej doniesli vycislenie uverov z VUB banky k tomu 31.1. Potrebovala to k ziadosti. Ona to brala ako hotovu vec, ze tych 30 000e bez problemov dostaneme a k tomu 31.1. bude vec vybavena. Nemali sme dovod nedoverovat jej. Vypisali sme ziadost a cakali.

Tie uvery mali byt vyplatene spolu, aj manzelov -6 500e aj moj-12 500e... Lenze ked jej to stopli v BA,tak uz sa riesil len manzelov uver na tych 6 500e lebo prisla na to,ze moj sa nemoze riesit. Nad tym vyuctovanim sme sa ani nezamysleli. Ano, bola to aj nasa chyba ale pri pracovnej vytazenosti clovek sa nad tym ani nezamyslel, cele to dohadovanie trvalo mozno 2 dni a jednoducho si myslime,ze uz ked sa stala chyba,ze si nevsimla niektore veci,kvoli ktorym sa to cele nemohlo zrealizovat, tak nas mala upozornit aspon,ze si mame zrusit to vycislenie,ze nam mozu stiahnut peniaze. Ale jej vyhovorka,ze ona nepredpokladala,ze budeme mat tolko penazi na ucte sa mi zda trapna. V podstate my sme dali vycislenia na jej vyziadanie a myslim si,ze ked pridem niekde do banky alebo k nejakemu odbornikovi,tak by nemal takto zavadzat ale poskytovat odborne poradenstvo a nie nas takto poskodit...v podstate z toho celeho vyplyva,ze my sme od nich nedostali nic a nam len tak odislo z uctu 12 500e,ktore sme vobec nechceli pouzit na splatenie uveru vo VUB
Chobot
06.02.14,10:10
Takýchto "rýchlokvasených odborníkov" je v bankách kopec. Starších a skúsenejších zamestnancov banky povyhadzovali (taká bola politika aj VUBky po roku 2000, kedy ju prevzali taliani) a dosadili na klientske pracoviská mladých fešných ľudí, ktorí bankovníctvo a bankové produkty videli akurát z okna rýchlika.

Táto vaša poradkyňa bola asi tiež taká, za chodu sa učila podmienky. Resp. poznala len štandard ak sa vyskytli nejaké odchýlky od štandardu, tak nevedela reagovať a nieto vám ešte poradiť, aby vás ochránila. Ani nemala dôvod pracovať vo váš prospech, išlo len o záujmy PSS.

Máte však smolu, úvery ste vypovedali vy. PSS za to nenesie zodpovednosť, lebo "ste nesplnili podmienky na poskytnutie úveru". Ja nepoznám tieto podmienky, ale zo skúsenosti by som postupoval veľmi obozretne. Asi ste zatiaľ nemali takú zlú skúsenosť s bankami a preto ste sa spoľahli na zamestnanca PSS. Teraz už vieš, že to bola chyba, ale nedá sa to napraviť. Úver vo VUB je splatený, PSS vám úver nedá. V podstate priama škoda ti nevznikla, nikto vám peniaze nevzal.

Zostáva ti len skúsiť zohnať peniaze na stavbu inde a overovať si všetky detaily úveru. Vždy rátaj s tým, že je tam nejaká skrytá podmienka, ktorá sa javí ako neopodstatná, ale keď k tomu dôjde, tak na nej stojí a padá celá transakcia.

Nakoniec pamätaj: Všetci chcú len tvoje dobro. Nenechaj si ho vziať.
hateria
06.02.14,10:45
No lenze dotycna pani je starsia osoba, ktora tam pracuje roky...Takze neocakavali sme,ze s nou bude nejaky problem. To mate pravdu, nemali sme zatial zle skusenosti s bankami a to sme riesili uz aj 2 dost vysoke hypoteky a stale sa k nam zachovali profesionalne a darmo mi bude pani z reklamacii PSS hovorit,ze nie sme bonitni klienti a ze nemozu niekomu dat 30 000 ked to nebude vediet splacat a vynimky neudeluju.Pritom v PSS je to nastavene tak,ze splatka u nich musi byt nizsia ako terajsia.Takze akoze by sme to nevedeli splacat? :) Ale vedela by vybavit 30 000 ak by sme rucili nehnutelnostou :) Zrazu je aj ina moznost... Snazime sa vybavit znova uver vo VUB ale ide o to,ze nikto nam nepreplati poplatky za predcasne splatenie uveru, poplatok za vycislenie, tak isto poplatok v PSS a tiez poplatok za poskytnutie noveho uveru...a to nehovorim este o splatenych urokoch...Chvalabohu nezijeme z minimalnej mzdy ale co v pripade,ze sa to stane takym rodinam? Ved dokopy ked len zratam tie poplatky a uroky,tak som na sume cca 2000 eur a doslova su tie peniaze vyhodene do vzduchu! A je to len kvoli tomu,ze zamestnankyna PSS zavadzala a poskytla nam nepravdive informacie...
Ale dakujem Vam za radu a pochopenie.