staankaa
06.02.14,12:55
Dobrý den chcela by som sa informovať ohľadom daňového priznania - finančný sprostredkovateľ. v roku 2013 som bola, finančný poradca - Daňový úrad mi pridelil DIČ, ale zivnost nemam neplatila som si ani nic do ZP ani do SP kedze som na rodicovskej dovolenke ZP plati za mna stat a do sp som si povinna platit len v roku 2014 ak by moj prijem presiahol tych 4000 eru. Príjem som mala len okolo 300eru + som robila na dohodu 700eur nemala som podpisane vyhlasenie cize tam by mi mali vratit dane+ firma v ktorej som robila pred nastupom na md ostala v konkurze cize mi dali vypoved a vyplatia mi odstupne mzdarka mi povedala ze mi tam stiahli aj dan a ze tu si mam ziadat od danoveho uradu.ako mam teraz podat danove priznanie? moze si manzel na mna uplatnit nezdanitelnu cast ci nie? za odpoveď vopred Ďakujem
Katy a R
06.02.14,11:58
Však normálne si spravíš daňové priznanie ako všetci ostatní - zo všetkých svojich zdaniteľných príjmov. Typ B v tvojom prípade - keď prečítaš dobre poučenie - zvládneš! keď sa ti nechce - dáš si niekomu spraviť ;)
či si bude môcť manžel na teba niečo uplatniť - to sa z tohto nedá .. skôr asi nie, keďže si szčo ???
staankaa
06.02.14,12:43
no pokusim sa a do ktorej kolonky mam dat prijem z toho financneho poradnestva? a ja nie som szco mam pridelene len dic ale nemam zivnostensky list ci aj v takom pripade som szco?dakujem za odpoved..
Katy a R
06.02.14,12:50
si szčo - (ale to by si naozaj mal vedieť ;)) - pozri si svoje povinnosti!
v tabuľke č. 1 - prečítaj aj nadpis! - a mal by to byť riadok 8
staankaa
06.02.14,14:46
povinnosti zatial nemam ziadne kedze somna rodicovskej dovolenke a moja provizia za rok 2013 bola len 200eur
iba podat DP a spytovala som sa teraz znamej uctovnicky tak ze manzel si moze normalne uplatnit na mna nezdanitelnu polozku aj ked som szco...