Eklu
06.02.14,13:04
Neviete náhodou niekto, kedy by mali byť uverejnené na E-DANE tlačiva priznaní za rok 2013, mám klientov čo ich potrebujú kvôli pôžičkám a leasingu. No skenovať sa mi to určite nechce.
kn-alka
06.02.14,12:09
DÚ sľuboval tlačivá v polovici februára.
Ale že vraj nebudú na e-dane, ale len na ich internetovom portáli
Gabhus
06.02.14,12:15
Ešte nie sú....
Eklu
06.02.14,13:40
No hlavne, že treba od 1.1.2014 všetko posielať elektronicky, asi ešte budem čakať :)
slavuska
06.02.14,13:52
odpoved z FRSR zo dna 4.2.2014:
Dobrý deň,

tlačivá daňových priznaní za rok 2013 budú dostupné v aplikácii e - DANE v priebehu mesiaca február. V osobnej zóne daňovníka, po prihlásení sa na portál finančnej správy budú tlačivá daňových priznaní dostupné v priebehu tohto týždňa.

---
S pozdravom,
Ing. Martina Krupová
Kontaktné centrum podpory
Finančné riaditeľstvo SR
Gabhus
06.02.14,14:39
Vieš, ja som aj písala na riaditeľstvo že kedy to bude, ale oni nič. Oni napíšu až keď to bude, že čo chcem, šak už je....
Vianocka
06.02.14,14:58
Od hovorkyne FR SR máme nasledovnú informáciu:

Tlačivá daňového priznania na daň z príjmu fyzických osôb typ A a B, a tiež na daň z príjmu právnických osôb sú pre verejnosť na portáli finančnej správy už takmer mesiac. Občania aj podnikatelia ich nájdu spoločne so všetkými ostatnými vzormi daňových priznaní na adrese:
https://www.financnasprava.sk/sk/elektronicke-sluzby/verejne-sluzby/katalog-danovych-a-colnych/katalog-vzorov-tlaciv

Formuláre sú k dispozícii na stiahnutie a následné vytlačenie. V prípade, že podnikateľ potrebuje tlačivo poslať elektronicky – odporúčame, aby po vytlačení a ručnom vyplnení daňové priznanie naskenoval a poslal na finančú správu ako všeobecné podanie. Aj takýmto spôsobom je možné si splniť zákonnú povinnosť pre platiteľov DPH a to elektornické podanie daňového priznania.

V prvej polovici februára budú nové tlačivá zapracované aj v osobnej internetovej zóne každého, kto sa zaregistruje na elektronickú komunikáciu. V tomto prípade budú do tlačiva zapracované všetky matematické aj logické kontroly, ktoré za podnikateľa vykoná systém automaticky pri vypĺňaní daňového priznania. Následne po vyplnení ho môže podnikateľ jednoducho elektronicky poslať na finančnú správu. Potvrdenie o prijatí daňového priznania dostane do svojej schránky.

Tlačené formuláre daňových priznaní boli na úrady distribuované v týždni medzi 20. – 24. januárom 2014.

Oneskorenie tlačív spôsobilo ich neskoré schválenie v Národnej rade Slovenskej republiky. Finančná správa každoročne potrebuje na zapracovanie legislatívnych zmien v tlačivách daňových priznaní cca 3 mesiace. Tento rok boli posledné zmeny schválené začiatkom decembra 2013. Aj preto nie je možné, aby boli tlačivá k dispozícii ihneď v prvých dňoch nového roka. Finančná správa však robí všetko preto, aby boli daňové priznania k dispozícii čo najskôr, a skrátime lehotu potrebnú na zapracovanie zmien z 3 mesiacov na cca 8 týždňov.

Daňové priznanie na daň z príjmov je potrebné podať a daň zaplatiť do 31. marca 2014.

Čo sa týka KV DPH – je plne funkčný na novom portáli FS. Jeho nasadenie na eDane bude počas budúceho týždňa. Ak majú Vaši členovia s orientáciou na novom portáli – je tu pre nich plne funkčné call centrum, kde sa v týchto dňoch dá bez problémov dovolať.


Mgr. Patrícia Macíková
hovorca finančnej správy
------------------------

Myslím, že každý si spraví na toto vyhlásenie svoj názor.
marjankaj
06.02.14,15:19
Vraj v priebehu februára? Asi čakajú až bude 29.:---
A nám budú frfľať, že si to nechávame na poslednú chvíľu.
mizu24
07.02.14,07:50
a budú eDane fungovať aj naďalej? Pretože mám info z MRP, že len do 13.2. a potom sa všetko bude posielať cez finančnú správu, aby nemuseli prevádzkovať dva systémy
ekopo
07.02.14,08:04
citujem:

"Formuláre sú k dispozícii na stiahnutie a následné vytlačenie. V prípade, že podnikateľ potrebuje tlačivo poslať elektronicky – odporúčame, aby po vytlačení a ručnom vyplnení daňové priznanie naskenoval a poslal na finančú správu ako všeobecné podanie. Aj takýmto spôsobom je možné si splniť zákonnú povinnosť pre platiteľov DPH a to elektornické podanie daňového priznania. "

K uvedenému navrhujem, aby sme všetci začali posielať všetky podania ako prílohu ku všeobecnému podaniu. Myslím, že by z toho mali ťažkú hlavu.
martina2006
07.02.14,09:33
ja som takto posielala DP SZČO+ výkazy a správkyňa dane mi povedala, že keď budú k dispozícii formuláre k elektr. odosielaniu, tak mám poslať ešte raz.
ekopo
07.02.14,09:40
raz si poslala, tak načo ešte raz. Povinnosť bola splnená. Dokedy budeme fackovací panáci?
KEJKA
07.02.14,11:10
v priebehu tohto týždňa - do nedele do polnoci? Lebo v tejto chvíli tam ešte visí oznam o nedostupnosti...............
Eklu
07.02.14,12:10
no to hádam nie !!!! veď ten ich portál je hrozne neprehľadný a bežný človek sa tam podľa mňa vôbec nevyzná, no nechajme sa prekvapiť
Gabhus
07.02.14,12:55
Teraz mi prišla odpoveď že budú tlačivá na vebovom protáli v osobnej internetovej zóne v priebehu tohto týždňa. ten portál nie je nejako prehľadný, ale mne pomohol syn a už sa orientujem.... Ale bolo to na nervy. Vyzerá, že e-dane už nebudú. Alebo?
Blanka Urbanová
07.02.14,12:57
Taktiež máme informácie, že e-Dane 13.2. končia!
kn-alka
07.02.14,13:02
a neplatcovia DPH, ktorý nemajú prístup na portál fin.správy si kde môžu vyplniť DP, ak ho nechcú vyplňovať ručne perom? Bez prihlásenia sa dajú stiahnuť len v pdf - teda aspoň ja som to nenašla :(
Rozalka
08.02.14,10:55
Podľa mňa tlačivá sa neschvaľujú v NR SR, takto môžu oblbovať v TVnovinách občanov.
cacka
10.02.14,06:25
Ja už som taká zvyknutá na e-dane...ten ich portál je strašne neprehľadný...dúfam, že to bude všetko cez e-dane a čo najskôr, lebo akosi mešakjú...
Centrum
10.02.14,08:27
Presne si to vystihla, OBLBOVANIE .....a to čo konečne doteraz bolo k spokojnosti občanov-zrozumiteľné a jednoduché eDane ...už nie je k dispozícii, keď to najviac treba .
Eklu
10.02.14,09:57
No dnes som volala na info finančnej správy a povedali mi, že E-DANE budú isto fungovať aj naďalej, len treba skúšať, či niečo nepribudne, vraj aj KV DPH by tam mali zapracovať, tak čakám ....
Ekonsop
10.02.14,14:15
Toto je správa z portálu Finančnej správy k daňvému priznaniu typu B :

(Urobte si vlatný názor o tomto chaose. A kde je dnes pán minister, aby sa k tomuto stavu vyjadril ?)


Oznam o nedostupnosti elektronického formulára


Vybraná verzia elektronického formulára nie je aktuálne k dispozícii. Pracujeme na tom, aby bol čo najskôr zaradený do katalógu elektronických formulárov. Ospravedlňujeme sa Vám týmto za vzniknuté komplikácie v komunikácii s finančnou správou.

Chcete odoslať uvedený formulár/tlačivo elektronicky?


Použite prosím príslušný vzor tlačiva, ktorý sa nachádza v katalógu vzorov tlačív. Vyberte si vybraný vzor tlačiva, vytlačte ho, vyplňte, podpíšte a naskenujte (podporované formáty sú PDF, TIFF, JPEG a GIF). V prípade vzoru tlačiva označeného ako „editovateľný vzor“ ho môžete priamo vyplniť v PDF prehliadači.



Ako môžete podať vytvorený súbor na finančnú správu?


Vytvorený súbor môžete odoslať na finančnú správu prostredníctvom elektronického formulára všeobecného podania, ktorý nájdete vo Vašej osobnej internetovej zóne portálu v katalógu elektronických formulárov zaradený v časti Nešpecifikovaná oblasť - Nešpecifikovaná agenda pod názvom Všeobecné podanie pre Finančnú správu Slovenskej republiky. Pri vyplňovaní formulára vyberte príslušný úrad finančnej správy, ktorému adresujete Vaše podanie, vyplňte ďalšie povinné položky formulára potrebné pre jeho ďalšie spracovanie, pre identifikáciu typu prílohy vyberte Iná príloha. Prostredníctvom funkčnosti Správa príloh pripojte vytvorený súbor k podaniu, podpíšte Vaše podanie v súlade s dohodnutým spôsobom elektronickej komunikácie a odošlite na elektronickú podateľňu.


V prípade, že v zmysle zákona 563/2009 nie ste povinný komunikovať elektronicky, môžete vyplnené tlačivo doručiť osobne na príslušný daňový/colný úrad alebo zaslať poštou
alušik
11.02.14,09:00
"Čo sa týka KV DPH – je plne funkčný na novom portáli FS. Jeho nasadenie na eDane bude počas budúceho týždňa. Ak majú Vaši členovia s orientáciou na novom portáli – je tu pre nich plne funkčné call centrum, kde sa v týchto dňoch dá bez problémov dovolať."
Tak toto ma teda práve "pobavilo". Dnes som odosielala KV a čuduj sa svete - nie je ho možné vôbec vytlačiť. A vraj plne funkčné...!!! A to je už o týždeň viac...
Eklu
11.02.14,11:14
apropo p. minister podľa mňa ani netuší aké problémy majú každý rok účtovníčky s odosielaním výkazov, priznaní... Za všetko stojí jeho poznámka ohľadom KV k DPH, keď nám odkázal že pre účtovníčky to nebude nič zložité, stlačia na počítači len jedno tlačítko a KV bude na svete!!!!! No ja to tlačítko hľadám už dva mesiace :)
mizu24
11.02.14,11:45
takže tlačivo DP z PO na finančnej správe je už sprístupnené, kedy a či vôbec ho dajú do e-daní je otázne...
nika.sum
11.02.14,12:57
ja som zvedava kedy bude KV na eDaniach, nakolko stranka financnej spravy dost casto nefunguje
cacka
11.02.14,13:11
Na stránke fin.správy už je tlačivo pre PO v elektronickej podobe.
Eklu
14.02.14,16:36
na E-DANE už je kontrolný výkaz DPH, hurááááá
cacka
14.02.14,16:39
Jééééj a máme Vianoce.......
zuzana.š.
16.02.14,10:44
Keby sme sa zachovali podobne ako fin. správa - požiadali všetci o odklad daňového priznania a spôsobili im výpadok v príjme
Marikaby
17.02.14,18:46
Doporučujem,aby sme si všetci POSUNULI termín na podanie daňových priznaní do 30.6.2014. Tri mesiace si podržíme svoje peniaze a štát si na ne počká. Keď my môžeme čakať na tlačivá... Čo Vy na to?
KlaudiaKK
20.02.14,08:08
To by bolo super, takisto by sme sa takto mohli zachovať minulý rok pri schválení Zákonníka práce a všetkých zamestnancov vyhodiť . . . . lenže sme slováci - národ aký sme - nikto sa takto hromadne nevzoprie, že z nás robia debilov a živiteľov leplov, takže každý bude čakať ako "kura na sopeľ" kedy to bude aspoň niečo v tomto štáte konečne fungovať, potichučku si to podá a bude rád, že mu to vyšlo - čo na tom, že mu títo šuflikanti, každý rok zoberú energiu do života a motiváciu niečo vôbec robiť :( je mi smutno, som aj rozčúlená a čo s tým spravím ? NIČ ! lebo v mojom veku je už ťažko začínať v inom svete od nuly . . . .
rennka
21.02.14,10:25
Naco by ponahlali s elektronickými podaniami, alebo ich zaujimali problemy s ich podaniami, hlavne ze uz vedia, ale pokuty budu ......
Eklu
21.02.14,18:50
už máme aj priznania FO A,B, zatiaľ len na stránke FS ale aj to je pokrok, tak môžeme cez víkend makať :)))
anet4
24.02.14,15:28
Poraďáci, po vyplnení daňového priznania typu A a následnej kontrole mi nechce vytlačiť dokument zo stránky finančná správa. Hlási po rozbalení zip súboru a otvorení fdf súboru, že nevie čosi nájsť...Pani z call centra nevie, vraj asi mám starý acrobat reader (mám 7.), ale je to hlúposť, lebo vyskúšala som to aj na inom PC, ktorý má X. a tiež to nešlo vytlačiť. Kde môže byť chyba?
avalik
24.02.14,15:36
musis najprv rozbalit cely ten subor zip, nie len fdf - po rozbaleni z ulozeneho adresara si potom vyber fdf subor
vierka.vieročka
24.02.14,15:54
a kde presne ?
ako to nájdem ? dá sa v ňom vypĺňať a elektronicky odoslať ?
kn-alka
24.02.14,15:55
ani mne to nejde, pritom som rozbalovala a rozbalovala
zanetth
24.02.14,16:01
Mala som rovnaký problém, tak teraz robím DP cez daňové priznania od krosu, tam je to bez problémov.
avalik
24.02.14,16:06
no vcera som skusala aj cez edane java aj cez portal a fungovalo - vecer urobim jedno Acko a dam vediet ci mi to bude fungovat aj dnes :)
Eklu
24.02.14,16:34
Na stránke FS elektronické tlačivá vyplníš, skontroluješ a odošleš /elektronicky alebo si vytlačíš a pošleš na DU/, ale ja som si stiahla E-DANE Java a poslala so cez tie, myslí že je to jednoduchšie labo za minulé roky som bola na E-DANE zvyknutá
anet4
25.02.14,07:34
avalik, díky už to ide, viac zložitejšie to ani nemohli urobiť...najprv zadať vytlačiť, potom uložiť na disk, ďalej otvoriť z disku, rozbaliť (tento krok som predtým neurobila, pre všetkých, ktorým to neide, tie 3 súbory, ktoré sú otvorené, treba skopíravať do ďalšieho disku, alebo na iné miesto) a tam ten "form" súbor otvoriť a vytlačiť. Pozdravujem IT čkárov z finančnej správy, alebo tých, ktorí to pre nich robili za ťažké peniaze, nie všetci sme rovnako technicky zdatní a uvítala by som zjednodušenie práce na novom portáli a nie takto prácne...
Eklu
25.02.14,08:06
stiahni si E-dane Java a tam to ide bez problémov /no trochu to spomaľuje systém/ preto sa aj ja vyhýbam stránke FS
yoolo
27.02.14,07:38
predpokladam, ze hovorite o tlacive v linuxe, mam rovnaky problem, s tlacivom pre dan z prijmu FO A - dostal som takuto odpoved, ale aj tak sa mi nedari tlacit :

Pri tlaci dokumentov, treba sa pytat ako zobrazi pdf dokument na obrazovke. Ak mu zobrazi pdf dokument bez dat, treba navigovat na horny riadok, kde cez Volby sa odlklikne doverovat dokumentu, data by sa mali zobrazit
Ak niekto nema hore taky zlty riadok a predsa mu zobrazi dokument bez dat, tak mozete urobit toto:Otvorte prazdny Adobe Reader. Cez Upravy- Predvolby- je posledna ponuka Zabezpecenie (zvysene). Tam odkliknite vsetky okienka a malo by Vam natahovat vsetky udaje do pdf bez toho, aby sa pytalo, ci doverujete danemu dokumentu. Predpokladam, ze davate tlacit len tie dokumenty, ktorym doverujete


Ak mu na obrazovke nehodi pdf dokument bez dat, ale sivu obrazovku, tak s nim treba nastavit aby fdf sablony zobrazovalo pomocou pdf
To sa nastavuje na W XP:
"tento pocitac" - "nastroje" vyberte "moznosti priecinka"
Zvolte zalozku "typy suborov"
Tam najdite priponu FDF a skontrolujte v akom programe je otvarana.
Pokial tam nie je Adobe reader, cez tlacitko "zmenit" ho najdite a vyberte....


Na W7: cez Start- Predvolene programy- priradit typ suboru alebo protokol ...- pohladajte priponu "fdf" a priradte k nej Vas Adobe reader


2. Dalej pri tlaci priloh mozu byt problemy ze nevytlaci vsetko
Napr DzMV, tam generuje 2 pdf subory
Na jednom (strany 3) je naspodku tlacidlo „Vytlacit vsetko“ – toto im treba ukazat
Na druhom iba cez Subor –tlacit – vytlaci strany 1,2,4

Ak By im vsak netlacilo vsetko, treba ich navigovat tak:
Na prvom dokumente dat doverovat vzdy, a na dalsom doverovat raz
Zavriet, otvorit znova a malo by uz natiahnut vsetky data

..................k tomuto dnes dodavam, ze v linuxe - ubuntu 13.10 to nevytlacim, ale prehliadal som, ze aj pre windows sa da stiahntu java a vo windows sa to da aj vytlacit.... Mozno aj v linuxe by to takto fungovalo, ale asi iba vo verziach, pre ktore boli e-dane testovane. Zmiatli ma aj informacie, ze pre windows tieto tlaciva nebudu - ved su, ale aj vo windows sa spustaju v Jave, pekny vikend prajem :)
Marceluška
02.03.14,20:22
vďaka Vašim radám som DP vytlačila, ale potvrdenie v fdf po rozbalení ZIP nie je a v pdf je po všetkých úpravách stále prázdne.

aha, tam treba najprv potvrdiť tlačilo Potvrdenie, potom vygeneruje fdf aj potvrdenie. Poďme už spať :-)
tictac7
02.03.14,20:32
neviem, kde, ale bolo to tu písmenkované, že potvrdenie v inej forme ani nedostaneš. teda vytalčíš prázdne a vyplníš ručne :) JAAAAJ ešteže sme v 21. storočí :D :D :D