Jozsi Lobogos
06.02.14,13:48
Chcem predat auto ktore som zdedil v riadnom dedicskom konani, , no este som si ho neprihlasil na policii, lebo ho chcem hned predat, a nechcem ist 2x na policiu.
buchač
06.02.14,12:55
Mám za to , že hej , nakoľko :


Pri zmene vlastníctva je potrebné predložiť:
držiteľ, ktorý má byť novým vlastníkom - žiadosť o vykonanie zmeny,
osobná prítomnosť pôvodného vlastníka alebo jeho úradne osvedčený písomný súhlas s vykonaním zmeny,
splnomocnenie, ak je držiteľ vozidla zastupovaný, s úradne overeným podpisom splnomocniteľa,
platný doklad totožnosti, resp. originál výpisu z obchodného registra, živnostenský list,
osvedčenie o evidencii časť II, alebo pôvodne vydané osvedčenie o evidencii alebo technický preukaz vozidla a osvedčenie o evidencii vozidla,
čipovú kartu osvedčenie o evidencii časť I, ak bolo vydané,
potvrdenie o uzavretí povinného zmluvného poistenia zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla.
http://www.minv.sk/?zmena-vlastnictva-vozidla

Keďže si dedič ( predpokladám ) , tak ako doklad bývalého majiteľa predložíš úmrtný list .
Veď ten by si v konečnom dôsledku predkladal aj pri zápise na seba .
Prípadne požiadaj notára o náležité potvrdenie ...
Milka31
06.02.14,12:55
Stačí doklad, že si sa stal jeho majiteľom netreba ho prepisovať na teba.
Jozsi Lobogos
06.02.14,13:20
po nadobudnuti pravoplatnosti dedicskeho konania, je dany nejaky cas na to aby sa auto prepisalo na noveho majitela? Alebo auto moze stat na dvore aj 2-3 mesiace, a kym sa nenajde kupec? Dakujem za odpoved.
Milka31
07.02.14,06:44
Tak v tomto uz neviem poradit.
buchač
07.02.14,06:52
Môže .

Len si treba postrážiť tie doby platnosti STK a EK .

Ale veľa záleží aj na pracovníkovi DI v príslušnom meste . Nie všade si vysvetľujú tie predpisy rovnako ...

To sa týka aj toho môjho príspevku vyššie uvedeného .