tonex
07.02.14,06:57
Dobrý deň,
vlani v máji som si popri zamestnaní zriadil živnostenský list. Následne som však utrpel úraz, bol som na PN do októbra a prácu na živnosť som až do konca roka vôbec nezačal vykonávať. Akými dokladmi treba v daňovom priznaní preukázať túto skutočnosť? Vďaka za odpoveď.
kn-alka
07.02.14,06:05
žiadnymi, proste nevyplňuješ príslušné kolonky.... teda ak si nemal ani žiadne výdavky.

Máš 2 možnosti:
1. Vyhlásenie, že si nemal žiadne príjmy a požiadať zamestnávateľa o ročné zúčtovanie, príp. sám si podáš DP typu A
2. Zúčtuješ stratu (ktorú si neskôr v budúcnosti môžeš uplatniť) a podáš DP typu B
bredikova
07.02.14,06:22
Stačí ak dáš vyhlásenie na DU že si nemal žiadne príjmy podľa §6 zákona o dani z príjmu a ak si bol len zamestnaný stačí ti spraviť ročné zúčtovanie alebo podať DP FO A.
Braňo
07.02.14,06:31
určite si nejaké výdavky mal - v súvislosti so založením živnosti - kolky a podobne, poštovné, atď.
nika.sum
13.02.14,11:52
ak nemal ziadne prijmy zo zivnosti, len zo zamestnania - staci DP A a tam do poznamok napisat, ze nemal prijmy podla §6? Nemusi podavat B s nevyplnenymi kolonkami ohladne prijmu podla §6?