hanelore16
07.02.14,07:51
Prosim o radu:Od Mudr. mam papier pre Soc. poist. Mudr. mi potvrdila, ze nastup na MD mám od 12.3.2014 (t.j. 6t pred planovanym pôrodom). Ak mi to zdravie a kondicie dovolia,rada ostanem pracovat az do 31.3.2014 (som v TPP na riadnu PZ, nie zivnostnicka). Avsak - toto udajne oficialne nieje mozne. Udajne sa vsak dá privyrabat popri cerpaniu davok v materstve, t.z. na obdobie pocas 12.3. do 31.3., avsak - so Zamestnavatelom budem musiet mat nejaku "inu" PZ / Dohodu o VP a podobne, na ine funkcne zaradenie, ako na to, z ktoreho som sla na MD(napr. pred tym som robila ako "konzultant pre ĽZ" a na novej PZ /Dohode etc. bude nova funkcia "asistentka vedenia spolocnosti". Okrem toho- udajne je tu "riziko", ze ak by som sla s druhym dietatom potom na MD, tak by sa mi DVZ vypocitaval uz z tohoto druheho prijmu, hoci ten by bol len na obdobie medzi 12.3. az 31.3. Nejestvuje nejaky iny, legitimny spôsob posunut si na soc. poist. cerpanie davok v materstve? Ved štát by toto mohol privítat - lebo ja sa chcem na obdobie 12.3. do 31.3. vzdať naroku na cerpanie Materskych davok, a prihlasit sa az napr. od 1.4.2014. Viete o nejakom spôsobe, ako sa to da, ist na MD neskôr, ako vypísal Mudr. na papieri? Dakujem. hanelore
Katy a R
07.02.14,14:08
nástup na MD si určuješ ty sama! - prečítaj si poučenie .
lekár určuje PTP . Samozrejeme, že ti určite doporučí ísť 6 týždňov - ale čo už s tebou ? žiadne iné zmluvy netreba.
Lenže tvoja materská potom bude kratšia - vi´d zák o SP (si to mrkni, nebudem to kopírovať) - §48
finančne týmto riešením asi veľa nezískaš ?? (zrejme máš iný dôvod;))