uzivatel_1001
07.02.14,08:15
ahojte, s ktorou bankou mate dobre skusenosti ?
potrebujeme do malej prevadzky pos terminal. vie niekto poradit, ktoru banku vybrat a ktorej sa radsej vyhnut ? dakujem
Filip Glasa
08.02.14,10:48
Daj si urobit ponuky od vsetkych bank. Obchodaci bank sa zvycajne predhanaju kto ta ziska a kto da lepsiu ponuku.
Poplatky stanovia podla vysky obratu. Pri malych obratoch cez terminal platis aj mesacny pausal. Pri vyssich uz nie.
Percentualne poplatky su na domace karty 1-2%. Na zahranicne a premiove viac (Amex a podobne).
Cim vyssi obrat tym nizsi poplatok. S tym ze hranice kedy sa sznizuje ti mozu upravovat podla toho ako sa dohodnete. Podla toho akymi kartami najviac platia, kedy mate najvyssie trzby a podobne.
Pri predaju v stankoch, kioskoch a pod. je lepsi bezdrotovy terminal so SIM kartou.Na prilezitostne peedaje, napriklad na Vianoce, cez sezonu a podobne, je dobre terminal zobrat len na ten mesiac. Abyste pausalne poplatky neplatili zbytocne cely rok.
Milčo
12.02.14,20:09
Uvažoval som nad terminálom dlho ale odraďovali ma mesačné poplatky. Percentuálne poplatky sú skoro všade rovnaké. Napokon som banky vynechal a obrátil sa na firmu Worldline. Mesačný poplatok zanedbateľný 1/3 z ponuky ostatných bánk, percento asi 1,7 zo sumy. Prišiel obchoďák, spísali sme zmluvu, dodali terminál, zaškolili, jednoduchá obsluha a eurá na účte. Zatiaľ spokojnosť, hoci ho mám týždeň.
Filip Glasa
13.02.14,07:53
My sme mali v SLSP 1,2% na domáce karty a žiadny mesačný poplatok pri nejakej rozumnej (nie veľmi veľkej ani nízkej) tržbe cez POS.
Treba vyjednávať a ak by si do banky prišiel s tým, že už máš ponuku od Wordline, tak by ti ju niektorá banka ešte znížila.
Milčo
13.02.14,09:17
25 rokov mám 5 účtov v SLSP ... a mesačný poplatok mi ponúkli asi 25-27e a 1,7% z tržby. A bavili sa so mnou ako ... takže dovi, normálne mám chuť odísť odtiaľ.
Danielle369
13.02.14,09:28
Milčo a podmienky aké dali?...netreba splniť nejaký obrat mesačne?..Lebo OTP Banka má neuveritelné poplatky...každý mesiac mi účtujú doplatok okolo 28 eur a to platím aj provízie
Filip Glasa
13.02.14,12:40
my sme to reisili cez obchodakaco ma na starosti len POS. NIe na pobocke. Obchodaci boli dost flexibilni a ustretovi.
Milčo
13.02.14,18:17
Danielle nemali žiadne podmienky, super jednanie, 10€ mesačne fix a 1,7% z tržby. To je všetko, každý deň mi príde výpis do meilu a prachy na druhý deň na účet mínus %. Filip ja som bol na pobočke SLSP a odtiaľ mi dali kontakt na "milú obchoďáčku" terminálov, ... keby robila u mňa v obchode tak má hodinovú výpoveď.
uzivatel_1001
08.08.14,11:23
jo, presne to vyzera asi najschodnejsie(wordline) kedze banky sa k mensim spravaju ako k h...m (bez prepacenia) . jedneho dna sa splni moj sen a vsetkym arogantnym bankam odidu okradani mali zakaznici a to im prajem kazdy den