oolgaa
07.02.14,08:19
Ahojte, chcela by som sa opýtať na svoje možnosti zvýšiť si materskú. Od roku 2008 som SZČO,platím povinne minimálne odvody, žiadne PN ani prerušenie som nemala. Ak všetko dobre dopadne, koncom septembra budem rodiť :). Viem, že si doplatiť nemocenské už nemôžem, no dočítala som sa o možnosti zamestnať sa na TPP na min.3 mesiace a takýmto spôsobom si materskú "vylepšiť". Máte s tým niekto skúsenosť, prípadne viete poradiť, jako postupovať? Ďakujem.
Xanti
07.02.14,07:21
Musela by si ukončiť živnosť, len v takom prípade by ti pomohlo zamestnanie na 90 dní bez PN a OCR, aby si mala MD rátanú z toho zamestnania.
oolgaa
07.02.14,07:35
Ďakujem Xanti, takže ukončiť živnosť a z TPP ísť rovno na MD...Čo je prosím OCR? Nemám skúsenosť s ukončením živnosti, to sa predpokladám vybavuje osobne, či? Čo je potrebné zariadiť na Sociálnej Poisťovni? ĎAkujem
Xanti
07.02.14,07:37
OCR je ošetrovanie člena rodiny ... a živnosť zrušíš na živnostenskom , a rozhodnutie o ukončení zanesieš do SP, ZP, na DU vrátiš DIC kartičku a vybavené. A nemusíš ísť rovno na MD ... môžeš aj pracovať.