cokoladka2
07.02.14,11:08
prosím o posúdenie kvalifikovanosti učiteľky našej školy a jej zaradenie do platovej triedy (sme špeciálna ZŠ)
vzdelanie: ing. - pozemné stavby
Ide o jej prvú pedagogickú prax, teda sa na ňu vzťahuje § 60 317-ky.
Je učiteľkou na špeciálnej ZŠ od r. 2012,od r. 2013 začala DPŠ.Podľa mňa ani po ukončení DPŠ nebude kvalifikovaná pre základnú školu - už vôbec nie pre špeciálnu základnú školu.
Má ukončené adaptačné vzdelávanie a vzhľadom na to bola preradená z 9. PT do 10. PT ako samostatný učiteľ.
Je mi jasné, že nemala byť ako nekvalifikovaná vôbec prijatá na ŠZŠ, ale to je už záležitosť bývalého vedenia školy.
Ako je to teraz s jej zaradením do kariérového stupňa a platovým zaradením?
Martios
07.02.14,19:17
Je nekvalifikovaná a uz vôbec by nemala učiť na šzš s jej vzdelaním.
cokoladka2
10.02.14,10:34
... že je nekvalifikovaná to viem, ale ako ju platovo zaradiť?
Martios
10.02.14,18:26
No pozrite sa, uz som to pisal, este raz ak sa jedna o inzinierku pozemnych stavieb, jednoducho u vas ucit nemoze..Byvale vedenie urobilo velku chybu...ako je vobec mozne ze jej umoznila adaptacne vzdelavanie s jej dosiahnutym vzdelanim na Vasej skole, pytam sa. Vezmite si, co by ucila s jej dosiahnutym vzdelanim napr. na obycajnej zs? fyziku, chemiu, biologiu? DPS jej nepomoze v tomto pripade, Keby studovala dajme tomu odbor chemia, urobi si DPS a moze vyucovat na zs predmet chemia,,, ale na specke nema co ucit. Myslim, ze by mala opustit branu Vasej skoly, bohuzial, ziadne zaradovanie.
pavlinka
11.02.14,06:12
podľa mňa nemala byť zaradená do 10. triedy, mala zostať v 9. ako nekvalifikovaný učiteľ
cokoladka2
11.02.14,12:37
Ďakujem za reakciu, ale nie je také ľahké "zbaviť sa " zamestnanca, keď už je na škole a má absolvované aj adaptačné vzdelávanie. A preto nejako byť zaradená musí - proti zaradeniu ako nekvalifikovaná sa búri - apeluje tým, že jednoducho ak už absolvovala adaptačné, to jej dáva nárok na 10.PT a zároveň sa opiera o § 60 317-ky, ktorý jej zaručuje možnosť doplniť si vzdelanie - ale jej DPŠ-ka jej aj tak nebude nanič. Čo ďalej? Je schopná sa súdiť.
pavlinka
11.02.14,12:46
keď sa chce súdiť napíšte dotaz na MŠ a počkajte si na odpoveď