pingu121
07.02.14,15:47
Ahojte vsetci, pred rokom a pol som spravil obrovsku blbost ked som poziadal o prispevok na podnikanie, ktory mi schvalili a kedze som sa potom dal do kopy s mojou priatelkou( teraz uz chvalabohu ex) , ktora zije v Dubline a velmi sa mi tam zapacilo a slubovala mi tam pracu len nech cim skor tam vycestujem, tak namiesto toho aby som si tu dotaciu ponechal a iba prerusil podnikanie ja som sa tych penazi vzdal :( spraivl som tu najväcsiu hlupost aku som kedy mohol kedze asi 2 tyzdne na to som sa s priatelkou pohadal a nebolo nic z prace v Dubline ale uz bohuzial ani z mojho podnikania...tu dotaciu som vlastne na ucet este nedostal lebo mi chybal este nejaky papier ( projekt izby v dome kedze to mal byt e-shop so skladom v dome) a ked som podpisal papier ze sa vdzavam dotacie tak som dostal iba nejaku sumu 180eur(adekvotna ciastka). Ide o to ze tym padom som sa stal samoplaticom zdravotneho poistenia a nechcu ma zaevidovat na urade prace ako keby som tie preniaze prebral aj ked som ich na ucet vlastne ani nedostal. Tym padom si musim platit kazdy mesiac zdravotku problem je v tom ze aj ekd som bol teraz par mesiacov vonku a pracoval som teraz som doma a musm si to platit sam, aj ked nemam ziaden prijem! Neexistuje tu nejaka moznost ako proste poziadat o nejaku vynimku, kedze ja som tych 4000eur nedostal na ucet, aj ked mi ich schvalili? LEbo uz proste vazne nemam z coho platit tu zdravotnu a najs si tu pracu sa mi nejak nedari,dakujem vam pekne
Katy a R
07.02.14,15:09
zdravotné poistenie je povinné!
Keď si sa rozhodol žiadať dotáciu - mal si si to premyslieť - a keď si sa už na to dal - musíš dodržiavať aj ich podmienky! - dohodu s UPSVaR si podpísal - tam máš všetko uvedené.
Zamestnať sa treba - keď aj krátkodobá brigáda s pravidelným príjmom to bude - doplatíš menej v ZP...