Adalberta
07.02.14,19:57
Reklamovala som sedaciu súpravu pre nekvalitný poťahový materiál po 4 mesiacoch užívania. /Prejavujú sa stenšené pruhy naznačujúce možné pretrhnutie sa./ Predajca mi reklamáciu zamietol.

Toto je možné len na základe "odborného posudku". Mám právo predajcu požiadať o jeho predloženie? Reklamovaný predmet odo mňa nik neprevzal a technik pri obhliadke reklamovanej veci nič nenamietal k jej oprávnenosti.

Keďže som s takýmto vybavením nesúhlasila, zaslala som odvolanie voči takémuto vybaveniu. Je predajca povinný mi odpovedať, alebo ako spotrebiteľ nemám na nič právo? /Len držať hubu a krok?/ Prosím o radu. Ďakujem
misoft
07.02.14,19:02
Neprípustné! Predajca je POVINNÝ pri reklamácii tovar prevziať. Nesmie odmietnúť reklamáciu len na základe svojho "posúdenia") - takže ihneď toto oznámte SOI - ako dôvod uviesť "odmietnutie reklamácie výrobku predajcom". Potom sa predajca krútiť bude....
A čo sa týka odborného posudku - tiež uviesť pre SOI, že sa bráni odborným posudkom, pričom reklamovaný tovar ani nevidel a na odborné posúdenie neprevzal....
Bednarova J
08.02.14,12:27
§18/6 zákona č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľov
Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.
Adalberta
09.02.14,20:14
Žiaľ, to všetko viem, no nie mi je to nič platné, keď nemám kontrolu, akým spôsobom predajca TEMPO Konderla spravil odborný posudok.- bez sedačky len na základe fotografií. Dala som podnet na SOI, Čakám na výsledok šetrenia. Bude to však len náplasť, ak dostane pokutu. Rada by som sa opýtala, ak ste si niekto od tohoto predajcu kúpili sedaciu súpravu "GRÉTA", či s ňou nemáte problémy. Ďakujem
Bednarova J
10.02.14,08:19
Ak reklamáciu vady predávajúci neuznal, môžete si uplatniť svoje právo na súde.
Adalberta
08.04.14,18:09
Dobrý deň. Dala som na Vašu radu, pred podaním na súd som napísala majiteľovi firmy list
a stal sa zázrak. Sedačku mám vymenenú.
misoft
08.04.14,18:12
Vidíš - stačí jedno poriadne bu-bu-bu a hneď sa to dá...... niektorí predajcovia sú totiž vychcanci......