evolkhp
07.02.14,22:05
Dobrý deň. Prosím o radu niekoho skúseného pretože už si neviem sám rady.
Problém sa týka zákazky bez papiera. Teda som kameraman a zobral som zákazku od známeho nakamerovať stužkovú. Bolo to po prvýkrát bez papiera.
Jednoducho všetko prebehlo vpohode. Vyplatili ma 350 eur.
A problém nastál keď po 3 mesiacoch sa ozvali, že nie sú spokojný. A chcú vrátiť peniaze. A ja samozrejme sa teraz nemám čím kryť keď nemám s nimi zmluvu a samozrejme ani faktúra nebola keď mi oni neposlali objednávku. Takže ako hovorím bolo to bez papiera. Ale teraz otázka čo robiť ? Mám sa niečoho báť ?
urobil som niečo mimo zákon keď som sa pred nimi neprezentoval ani ako firma pretože ja bežne robím iné videá ako stužkové.
Prosím o radu lebo neviem fakt čo robiť. Chcú odomňa peniaze a ja neviem či im mám niečo vrátiť keď sa ,,zrazu´´ ozvali po takej dlhej dobe. Či to nie sú len špekulanti. Za každú odpoveď vopred ďakujem.
buchač
07.02.14,21:12
Som zvedavý , kedy mne vrátiš tých 5.000 € za pobabrané video zo svadby ....zmluvu si mi nepodpísal a faktúru som nevystavil ...
bubkoch
07.02.14,21:15
myslim ze mas pruser, to video co si mi dodal minuly tyzden a za ktore si zobral 1000€ (zamozrejme bez zmluvy a bez faktury) je uplne zle a kopec zaberov tam chyba ... takze chcem peniaze spat :-)
tictac7
07.02.14,21:16
1. superné ponaučenie do života od samého života - nikdy nič len tak pre modré oči - lebo je to kamarát
2. urobil si niečo zlé - keď si to robil "bez papiera"
3. všetko sa dá ošetriť....
4. účtovníčka Ti poradí
5. ak nemáš bod 4 - sorry - ľuďom, ktorí mojou profesiou zo zásady pohŕadajú - zadara neradím
pepsikova
08.02.14,05:38
...chlapci si tu z teba robia srandu!..a dobre robia!..nikomu nič nevracaj!...video bolo dobré a ak si niekto myslí, že ťa od*bká, tak je na omyle,pretože zákazku si zobral bez papiera a ani protistrana nemá žiadne potvrdenie, že ti zaplatila 350€..takže keby čosik ešte chceli, pošli ich na lampáreň..
LukyKs
08.02.14,05:55
Zákon vyžaduje iba niektoré zmluvy písomne
ostatné možu byť ústne
Takže ak si dobre pamatáš vašu ústnu zmluvu a dodržal si ju, je to OK
Pokiaľ by bol niekto nespokojný, nech s tým niečo robí :D
misoft
08.02.14,16:52
No chlape - asi takto: pýta 350€ - na akom základe? Nemá papier, nemá nárok. A za druhé - obráť to proti nemu - zobral ti TVOJE dielo a porušil TVOJE autorské právo - ty si autor videa - takže ešte pýtaj od neho 1000€.
erika.g
14.09.16,19:59
ahojte som tu nova, ale mam v podstate ten isty problem, funguje tato debata este??
avalik
15.09.16,04:27
Vitaj na porade, toto je otazka a nie debata, dole na stranke mas navod a etiketu porady, citaj.