matobaf
07.02.14,22:18
zdravim, potrebujem poradit,
zakaznik odomna ziada nahradu skody ktoru sposobil neznamy hacker, ktory sa nabural do telekomunikacneho zariadenia a pretelefonoval znacnu sumu, zariadenie som dodaval ja (moja spolocnost) a bolo standardne zabezpecene menom a heslom, uz som ich dodaval viac ale nic podobne sa zatial nestalo, vzniknutu skodu ktoru zaplatil telekomu teraz ziada nahradit, v zasade sa necitim zodpovedny, ale nemam chut ist do sudneho sporu a ak prehram tak platit este aj trovy konania,
vie niekto odhadnut ake mam sance vyhrat takyto sudny spor?
dakujem,
Chobot
08.02.14,07:52
Ty si im dodal zariadenie s dostatočným hardvérovým zabezpečenín. Potom je už len na klienta, aby si dostatočne zabezpečil aj softvérovo - t.j. uživateľským menom a silným heslom. Pokiaľ hacker prelomil heslo, ktoré si určuje zákazník a nie niektoré zariadenie, ktoré si inštaloval, tak je to zodpovednosť zákazníka, nie tvoja. Myslím, že sa súdu nemusíš báť, predpokladým, že máš veľkú šancu vyhrať. Všetko ale záleží od konkrétnej situácie a dôkazov.
misoft
08.02.14,16:47
Pokiaľ si dodal všetko tak, ako si mal a bolo to štandardne zabezpečené, istotne si upozornil zákazníka na to, aby si vo vlastnom záujme nastavil vlastné heslo. V tom prípade je to už len na ňom, ako si to zabezpečil. U súdu mu to neprejde - je to už jeho majetok a má si ho sám chrániť.