le-nina
08.02.14,00:47
Dobrý večer, vie mi niekto presne napísať po lopate ako mám postupovať pri výpovedi z funkcie predsedu spoločenstva, volebné obdobie mi končí 1.1.2015, ale chcem predčasne dať výpoveď, čo mám urobiť aké sú moje povinnosti.????
a nie je náhodou povinnosťou rady zastúpiť predsedu, pokiaľ dá predseda výpoveď????? čiže v tom prípade by mi stačila mesačná výpovedná lehota a nemusela by som isť na žiadne úrady?
LukyKs
08.02.14,05:50
Pozri 182

dáš výpoveď povedzme mesiac dopredu
pripravíš všetko k odovzdaniu :
- zmluvy
- rozpracované
- financie ( najprv daj právo k účtu poverenému, až potom on zruší tvoje)

myslím že tam bude niečo ako :
kým nie je zvolený nový predseda, vykonáva jeho funkciu poverený člen rady
mackoivan
08.02.14,08:21
musíš zájsť na obvodný úrad do registra SVB a tam vypísať príslušné tlačivo.(zaplatiť poplatok) Pokiaľ ťa v registri nevymažú ako štatutárneho zástupcu si povinný vykonávať funkciu predsedu SVB so všetkými povinnosťami
prcik
15.05.14,04:34
Važená pani- predsedkyna. Zvolajte schôdzu vlastníkov bytov. bod programu : 1. 1. odstúpenie z funkcie predsedu 2. Volba nového predsedu spločenstva (pripravte si váš návrh na nového predsedu alebo im navrhnite aby si sami navrhli predsedu. Oboznámte ich z vašimi dôvodmi, prečo to skladáte.... Nikto vás nemôže nútiť aby ste zatrvali proti vašej vôli vo funkcii predsedu. Zapisovateľ zépisnice zapíše, overovatelie 2 overia a dohodnete sa s členmi rady o protokolarne -písomne o odovzdaní písomností novému predsedovi spoločenstva.podrobný protokol o všetkých písomnostiach odovzdané a podpísané vami a 2 členmi rady. nový predseda spoloč.je poviný na úrade sa zaregistrovať a súčastne vašu osobu vymažú....tým to pre vás končí....s úctou fiškus
Tara1
15.05.14,05:54
Tuším nemáš nič dôležitejšie než komentovať staré, zabudnuté príspevky...aj tak sa dá
prcik
15.05.14,17:47
niekomu vadí,že právne rady dávam bezplatne...táto téme je aktuálna vždy...