khoty
08.02.14,07:03
Vedel by mi prosím niekto poradiť ohľadne výsluhového sirotského dôchodku? Ak skončím štúdium na vysokej škole, tak mi ho štát prestane vyplácať. Avšak ak by som po polroku nastúpil opäť do školy, bude mi ho štát opäť vyplácať? A bude ho vyplácať v pôvodnej výške?
Prosím podeľte sa o vaše skúsenosti.
avalik
08.02.14,06:47
328/2002

§ 57
Trvanie nároku na sirotský výsluhový dôchodok

(2) Nárok na výplatu sirotského výsluhového dôchodku zaniká, ak dieťa prestane byť nezaopatrené. Ak sa dieťa stane opätovne nezaopatreným, nárok na výplatu sirotského výsluhového dôchodku vznikne opätovne.

§ 68

(17) Výsluhový dôchodok, invalidný výsluhový dôchodok, vdovský výsluhový dôchodok, vdovecký výsluhový dôchodok a sirotský výsluhový dôchodok, ktoré sa v príslušnom kalendárnom roku nevyplácali preto, že zanikol nárok na ich výplatu, sa odo dňa opätovného vzniku nároku na ich výplatu zvyšujú za každý kalendárny rok, v ktorom sa nevyplácali. Výsluhový dôchodok, invalidný výsluhový dôchodok, vdovský výsluhový dôchodok, vdovecký výsluhový dôchodok a sirotský výsluhový dôchodok sa zvyšujú v rovnakej výške, ako sa zvyšovali tieto dávky v príslušnom kalendárnom roku.
khoty
09.02.14,16:14
Ďakujem za odpoveď. :)

Taktiež by ma zaujímalo, ak počas obdobie, počas ktorého naň nebudem mať právo budem pracovať, či bude mať nejaký efekt na znovuvyplácaní po nadobudnutí opätovného nároku.
avalik
09.02.14,17:10
myslim, ze nie - ale blizsie info ti da urad, ktory davku vyplaca
khoty
15.02.14,10:13
Ďakujem za odpoveď! :)