Rozalka
08.02.14,13:24
Neviem, či sa zmenili pracie prostriedky, lebo práčku mám stále tú istú a aj vodu tú istú strašne tvrdú, no v poslednej dobe mám veľmi tvrdé froté osušky.

Priateľka mi poradila sušičku .... keď sa mi za mlákou všetky veci zrazili, som si vtedy povedala "v živote nikdy" .... ale priateľka je s ňou nadmieru spokojná, že z nej veci vychádzajú "nadýchané", no po prezretí možností a uvedomenia si tej obrrrrrovskej spotreby energie si zas hovorím "v živote nikdy".
Ale zas hovorí sa "Nikdy nehovor nikdy" - tak poraďte, čo robíte s osuškami, aby boli mäkkučké?
Katy a R
08.02.14,12:37
tiež sa mi zdá, že to mám v poslednej dobe takto..
ja len teda - dobré odstredenie - a opakované pláchanie ..
a snažím sa sušiť vonku ...
arizona
08.02.14,12:39
Rozalka, nesus na radiatore a nepouzivaj avivaz.
Vraj pomaha namiesto avivaze pridat ocot,alebo pred pranim namocit do teplej octovej vody asi na 20 min.


Drsne uteraky su dobre na masaz tela, takze sa netrap :-)
Rozalka
08.02.14,12:42
Už som to niekde čítala, tak dlhšiu dobu aviváž nepoužívam
Ani na radiátoroch nesuším ...
S tou masážou to je dobrý nápad ...:)
Tweety
08.02.14,12:44
Nedávať priveľa pracieho prostriedku, niekde som čítala, že by sa nemali ani žehliť. Už dlho nepoužívam prášky na pranie ale len gély alebo tekuté. A hlavne šetrím s nimi.
lujza.j
08.02.14,12:56
peeling zadara:)
Dáša_
08.02.14,13:10
ja som jednoznačne za sušičku - nemáme doma veľa spotrebičov, ale bez tohoto luxusu si neviem život doma predstaviť. 10 rokov som mala pračku so sušičkou, teraz mám každé zvlásť.
Rozalka
08.02.14,13:23
Používam gélové "vankúšiky", žiadna aviváž, žiaden radiátor, žiadne žehlenie, sušenie vonku na šnúre.
Možno už to froté nie je to čo bývalo?
Sušička: už som spomenula, že sa mi v nej zrazili obľúbené tričká, okrem toho možno je to skvelá vec, ale potom treba podstatne viac žehliť, či nie?
Aj tak si myslím, niet nad sušenie na čerstvom vzduchu!
alaya1
08.02.14,14:34
pri davkovani pracich prostriedkov, dat len polovicu avivaze a doliat ocot. Ocot nie je citit a vysledok je fantasticky. ja davam ku kazdemu pradlu takto a ani potom nepouzivam odstranovace vodneho kamena.
asedma
08.02.14,15:07
Rozalka, veru mas pravdu, ze to frote uz nie je to co byvalo, vobec nesaje vodu a tiez som za susenie len na cerstvom vzduchu a vobec nezehlim, len poskladam. Tiez davam ocot do kazdeho prania, farebne pradlo tak skoro nevyprasivie a aj kvoli vodnemu kamenu a tiez voda co ostane v pracke nezosmradne.
Rozalka
08.02.14,16:29
A toho octu koľko ... a vždy? bez ohľadu čo perieš?
Dáša_
08.02.14,17:08
Pri sušičke sa naopak žehlí menej. Treba hneď po usušení vybrať, ešte teplé rovno skladať. Ja žehlím iba košele.
asedma
08.02.14,17:39
A toho octu koľko ... a vždy? bez ohľadu čo perieš?

toho octu ma ist na jedno pranie 2 deci..ja davam plnu nadobku co je na tekuty prasok..a davam vzdy ked nezabudnem
Peggynka
08.02.14,18:49
Ja dávam do bubna medzi prádlo 3 ks tabletovanej soli,prášok presne podľa návodu (nesypem od oka) a uteráky rolujem.Skús zmeniť prášok,mne sa prádlo nepáčilo pri používaní gelových vankúšikov.:)
Rozalka
08.02.14,19:48
dnes som to riskla a osušky som požehlila, čuduj sa svete, zmäkli, takže predsa len dnes je iné to froté ako kedysi ....

s práškom som v poslednej dobe nebola spokojná, ostávali biele bodky na bielizni, tak som prešla na gél
alaya1
08.02.14,19:58
Och, tak ja 2 deci octu nedavam. Do nadrzky na avivaz dam pol vrchnacika od avivaze octu a dolejem avivazou. Vsetko je makke a vonave.
Tweety
14.02.14,09:07
dnes som to riskla a osušky som požehlila, čuduj sa svete, zmäkli, takže predsa len dnes je iné to froté ako kedysi ....

s práškom som v poslednej dobe nebola spokojná, ostávali biele bodky na bielizni, tak som prešla na gél
http://www.pluska.sk/ipeknebyvanie/servis-reality/prakticka-domacnost-rady-tipy-aby-boli-uteraky-makke-vonave.html