andrea33
27.03.06,16:37
Som szco a chcem uzatvorit zmluvu o dielo so statnou prispevkovou organizaciou. Ide o jednorazovy prijem za preklad textu. Inac pre nich robim preklady na faktury. Zmluvu chceme uzatvorit preto, ze peniaze je potrebne vyplatit co najskor a pri fakturovani musime prejst dost zdlhavym procesom zadavania a schvalovania objednavky na preklad. Mozem taku zmluvu uzatvorit a co to pre mna danovo znamena? Budem z takeho prijmu platit odvody a dane? Diky.
Beata
29.03.06,19:15
Aj mňa by toto zaujímalo, najmä z hľadiska odvodov...
Ak zamestnanec, okrem svojho zamestnania, uzatvorí zmluvu o dielo (§8 príležitostný príjem), bude to mať nejaký vplyv na odvody?
Beata
29.03.06,19:52
A toto zapadá prachom... :(
Beata
30.03.06,05:50
Aj mňa by toto zaujímalo, najmä z hľadiska odvodov...
Ak zamestnanec, okrem svojho zamestnania, uzatvorí zmluvu o dielo (§8 príležitostný príjem), bude to mať nejaký vplyv na odvody?
Jonathan
30.03.06,06:14
Aj mňa zaujíma zmluva o dielo, ktorú chcem uzatvoriť osobou, ktorá nemá živnosť, ale je zamestnenec inej firmy.Ja vystavim faktúru za vykonanú prácu
odberateľovi , osoba s ktorou uzatvorim zmluvu o dielo mi vykoná časť práce.
Aké mám povinnosti ja z hľadiska odvodov alebo dane v súvisl.zmluvy o dielo.
Beata
30.03.06,07:11
Poraďáci, neviete poradiť?
Má to síce čas do zajtra ;) ale rada by som sa dozvedela, aby som neurobila nejakú capinku...
DanielaSL
30.03.06,08:19
Nestretla som sa ešte s tým , že by sa Zmluva o dielo uzatvorila so zamestnancom. Viem len o živnostníkoch. So zamestnancom by som dala radšej Dohodu o vykonaní práce.