anavki
08.02.14,17:53
Môže si daňovník uplatniť nezdaniteľnú časť na manželku ak dosahoval príjmy zo závislej činnosti aj ako SZČO, ale spolu nedosiahol a jeho základ dane je nižší ako 100 násobok živ.minima a manželka nemala v tomto zdaň. období žiadne príjmy?
Stačí splniť podmienku, že manželka žije s daňovníkom v spoločnej domácnosti a jej príjmy za rok 2013 boli nula eur?
Ďakujem.
Katy a R
08.02.14,16:56
nie nestačí - viď § 11 zákona o dani z príjmov ! - použi aj vyhľadávanie - už sú tu odpovede ;)
veronikasad
08.02.14,16:58
V roku 2013 sa sprísnili podmienky pre uplatnenie NČZD na manželku. Samotný nulový príjem nestačí. Musí splniť aspoň jednu ďalšiu nasledovnú podmienku

(4) Na účely uplatnenia nezdaniteľnej časti základu dane podľa odseku 3 sa považuje za

a) manželku (manžela), na ktorú si môže daňovník uplatniť nezdaniteľnú časť základu dane, manželka (manžel) žijúca s daňovníkom v domácnosti, ktorá sa v príslušnom zdaňovacom období starala o vyživované (§ 33 ods. 2) maloleté dieťa podľa osobitného predpisu,63a) žijúce s daňovníkom v domácnosti alebo ktorá v príslušnom zdaňovacom období poberala peňažný príspevok na opatrovanie63b) alebo bola zaradená do evidencie uchádzačov o zamestnanie63c) alebo sa považuje za občana so zdravotným postihnutím63d) alebo sa považuje za občana s ťažkým zdravotným postihnutím63e)
tictac7
08.02.14,18:33
a čo dopĺňaš otázku? Dostala si 2 kompletné a správne odpovede pred viac ako hodinou. Čítaj!
anavki
09.02.14,18:12
Dobrý deň, konečne mi to funguje vložiť koment.
Ďakujem Veronike a Katy za ochotu.

A Tictac tu je odpoveď pre Vás:
- po prvé otázku som nedoplňovala, neviem odkiaľ ste na to prišli???
- po druhé čítať viem, a mám to už všetko ujasnené
- po tretie ani neviete s kým si píšete a tykáte a ešte takým netaktným spôsobom .... vyčítate niečo čo nie je pravda ...
- po štvrté trochu slušnosti a skromnosti by mal mať v sebe každý človek

Ďakujem a pekný deň Vám prajem.
tictac7
09.02.14,18:27
- zatiaľ čítať viem - "Stačí splniť podmienku, že manželka žije s daňovníkom v spoločnej domácnosti a jej príjmy za rok 2013 boli nula eur?
Ďakujem.
Naposledy upravil anavki : Včera at 19:10" a odpovede od Veroniky a Katy sú o 17:56 a 17:58
-sorry, avšak tu si Tykáme, pozančím si - anavki Vykať
- som slušná :)
tictac7
09.02.14,18:39
....takže, anavik - prijmite moje ospravedlnenie - dostala som info, že ste doplnili len poďakovanie. Takže nemáte pravdu - robili ste úpravu - doplnenie pôvodnej otázky. Pekný zybtok víkendu
anavki
09.02.14,20:54
Dievčatá prepáčte, ale musím sa obhájiť. Nedalo mi to, lebo ste ma celkom zblbli s tým, že som tu niečo upravovala. Nič som nedopľňala ani to "ďakujem"... dala som si kontrolu pôvodného a opraveného textu a nedošlo ku žiadnej zmene. Neviem, či vy si to viete pozrieť ale ja som si to pozrela tak, že som klikla na "naposledy upravil" a tam sa dá porovnať text - je rovnaký. Ja som tam klikla o 19.10, pretože som sa chcela poďakovať, a nedalo sa nikde komentovať, tak som skúsila či funguje ikonka "Upraviť" a išlo to a myslela som, že sa aspoň tam poďakujem, ale to už tam vlastne poďakovanie bolo. To je všetko - neviem prečo sa vlastne takto rozpisujem a vysvetľujem, keďže som nič zlé neurobila .... niekto tu na mňa vyskočil, čo nečítam a na čo upravujem - čo nie je vôbec pravda. Už vyššie som písala, že som si všetko ujasnila s Katy a to je asi fakt už všetko. Ďakujem a myslím si, že máme iné problémy ako hľadať kto kedy čo upravoval alebo neupravoval - Tictac. Ale to je v pohode. Veď sme ľudia.... Pekný večer.
anavki
09.02.14,21:31
Dobrú noc všetkým a príjemný nový pracovný týždeň. A ďakujem.