maartin
08.02.14,19:33
Prevadzkujem eshop, a nasa zakaznicka si neprevzala dobierku. Prisla mi sp5, musel som aj zaplatit poplatok poste.

Este len zacinam a taky pripad sa mi stal prvykrat. Ako by som to mal uctovne osetrit? Mam teda vystavenu fakturu, ktora nie je a nebude zaplatena. A tovar, ktory mozem este pouzit (treba mi ho naskladnit). Rozmyslal som nad dobropisom, ale predsa nedojde k vrateniu penazi a tak neviem co s tym. Vedeli by ste mi napisat predkontacie? PU, neplatca DPH. Vopred dakujem.
Dáša_
08.02.14,23:05
dobropis, úhrady vysporiadaš cez interné doklady. Faktúru nemôžeš len tak zrušiť - máš ku nej aj vedľajšie náklady ako poštovné, poštovné pri vrátenej dobierke...
maartin
20.02.14,21:41
Dakujem Dasa,
Mam vsak teraz trosku starost s uctovanim - Dobropis som este nemal. Robim v Omege a pridany dobropis mi zauctovalo na iba na stranu dal, 311 debitom a 602 kreditom. Takze rozmyslam ako uctovat ten interny doklad tak aby sa mi zucotvala povodna fakturka, ktoru bola 311/602.

Ucet 311 mam teda vysporiadany, ale ten kredit na strane dal na ucte 602 sa mi nepozdava.