zuzana.sa
08.02.14,22:25
Dobrý deň, poprosím o radu, pri zaúčtovaní odoslanej faktúry mi program OMEGA automticky doplní aj oddiel KV DPH, ale u iného klienta mi to pri rovnakom postupe nedoplní, nevie niekto poradiť kde môže byť chyba?
Reina
09.02.14,18:47
Dobrý večer,
program automaticky doplní oddiel KV DPH automaticky len v tých predkontáciách,ktoré neboli zmenené. Tj. ak sa pozriete do predkontácií a tá,kde nevypĺňa kv dph má krížik v stĺpci U, tak bola zmenená. Takže ju treba opraviť a doplniť ručne, aký oddiel kv dph tam chceme.
Ak ste si istá, že ste nič nemenili v hocijakom automatickom účtovaní - je možné vo formulári pre automatické účtovanie - cez funkcie - ďalšie funkcie - nahradiť všetky aut. účtovanie nahradiť štandardnými a hotovo o:). Na ich stránke je myslím aj nejaký postup ako meniť tieto automatiky na účtovanie.
Zita5
09.02.14,18:55
Ja som včera v Omege vystavovala faktúry a smerovane do KV som zadávala už priamo vo faktúre - čiže Odoslané faktúry - Pridaj položku - Podrobný prehľad.

V podrobnom prehľade musíte mať smerovanie do riadku DP DPH a aj smerovanie do KV ...ak smerovanie do KV nie je zadané, tak v pri zaúčtovaní tejto FA bude vykazovať v KV "X" .

Ale dá sa aj hromadne cez záložku Funkcie-Ďalšie funkcie-Hromadná zmena smerovania do KV DPH