kupony
09.02.14,08:44
Preberam spravu parkoviska od jednej firmy, som uplny novacik takze prosim o radu.

Aku registracnu pokladnicu mi bude treba? Predpokladam, ze budem uctovat len polozku ako xx eur/hod a ak niekto bude chciet zaplatit permanentku (mesiac) tak to uz bude musiet byt fakturou. Neplanujem tam predavat ziaden tovar (neviem ci by som vobec mohol... a predavat tam nejake nealko to sa asi ani neoplati).

Hladam v podstate najlacnejsie riesenie. Bol som v jednej firme s pokladnicami a tam zo zaciatku mily pan zacal vysvetlovat ale ked som mu povedal, ze mi tlaci pokladnicu za 350, ktora je na nete vacsinou za 250 tak stratil zaujem cokolvek vysvetlovat, dal mi cennik a ze ked sa rozhodnem nech pridem...

Takze - zatial je mojim ucitelom len google. Nasiel som si tuto:
http://www.svetpokladni.sk/e-shop/vsetky-pokladne/pokladne-na-uhradu-faktur/registracna-pokladna-datecs-mp-55bp-f-10-plu

Lenze k nej bude treba aj baterku (zo zaciatku tam na tom parkovisku elektrika nebude kym ju nezapoja).

Tiez mi nieco ten ujko vravel, ze si musim doplatit aby pokladna mala vacsiu pamat (to je asi to interne zalohovacie zariadenie).

Ako uz potom dostanem data z pokladne do pocitaca alebo uctovnicke - k tomu sme sa uz nedostali (to uz ma vypoklonkoval).

Este stihol povedat, ze povinna fiskalizacia 24 EUR, povinne skolenie 1 hodinove 24 EUR a kazdy rok servis 36 EUR (to vsetko nepamatam ci s DPH alebo bez).

---
A teraz co potrebujem:
- co najlacnejsie riesenie
- nech to ma baterku
- nech viem z toho dat data do pocitaca alebo kde sa davaju
- predpokladam max 100 transakcii/den, ak pamat nestaci tak nech mi ju rozsiria
- nech neni problem tu pokladnu odniest z prevadzky kazdy den (prevencia proti vykradnutiu) - ale prenosna (taka casnicka) to vonkoncom nemusi byt
- ak by ste odporucili pouzitu pokladnicu - tak kde take najdem? oplatia sa?
- ten kazdorocny servis to je fakt potrebne? alebo to naschval robia? tusim som niekde cital, ze uz staci raz za 5 rokov.

---
Dakujem velmi pekne za info!

P.S. Kedze sro (este nezalozena, zakladam tento tyzden) nebude platitelom DPH, ked budem kupovat tu pokladnicu tak budem platit DPH predajcovi za nu alebo nie?
kolac85
10.02.14,14:54
euro 50 cash. tato kasa ma aj sd kartu, takze nepotrebujes nic stahovat.
treba si uvedomit, ze najlacnejsie velmi casto znamena aj najhorsie... pokladna nie je televizor. ten ked sa pokazi je ti prakticky jedno, kedy ho opravia. u pokladne to jedno nie je. preto nie je dobre objednavat kasu cez net. ty potrebujes aby v pripade poruchy si mal kasu v idealnom pripade do 24h hotovu...
co sa tyka toho kazdorocneho servisu, ja napr. chodim. sice to stoji 36 evri, ale ak mam problem, vzdy sa mi najprv snazia poradit cez telefon a zatial sme to vzdy vsetko vyriesili. ale su servisy, ktore robia tu kontrolu aj za 20, ale ked mas problem cez telefon ti nepovedia nic a ked prides tak ta riadne osolia.
treba sa popytat znamych na referencie jednotlivych servisov, inak budes v kuse nadavat.
ojazdene sa daju kupit cez bazar, ale tam budu hlavne baterky v zlom stave.