vvaalliinnaa
09.02.14,07:47
Dcére som zrušila trvalý pobyt ešte v r. 2012, je dospela, u mňa nebýva, ale stále používa občiansky preukaz na uvedenej adrese. Neustále berie pôžičky a urgencie jej chodia ku mne domov. Ako mám s tým pokračovať, keď neviem kde sa nachádza, so mnou nekomunikuje.
arizona
09.02.14,08:08
Zrusit OP jej nemozes /narazam na nadpis tvojej temy/

Na doslu postu napis odkaz, ze adresat na danej adrese nebyva od r. 2012 a posielaj naspat.
Mozes sa aj pisomne obratit so ziadostou na vasu postu,aby zasielky na danu adresu nedorucovali a vracali spat.

Skus poziadat aj Policiu-odd.obcianskych preukazov o radu . Mozno,ak si dcera bude robit novy OP,tak jej uz neplatnu adresu do noveho OP nenapisu. /nemam odskusane, za pokus to stoji/
luja5
09.02.14,08:54
Môžeš oznámiť polícii, že si dcére zrušila trvalý pobyt, pokiaľ je zo situácie pre Teba zrejmé, že dcéra nemá nový OP. Inak po úradnej zmene adresy v evidencii pobytu obyvateľov by dcéra chodila s neplatným OP a taký môže polícia odňať. Problém však tým nemusí byť pre Teba celkom vyriešený, lebo ak dcéra brala pôžičky pred zmenou adresy v OP, môže jej určená pošta naďalej chodiť k Tebe (pôžičkové problémy sa môžu ťahať roky). V prípade takýchto zásielok ich nepreberať, alebo vrátiť na poštu s tým, že adresát na Tvojej adrese nebýva.

http://www.minv.sk/?neplatnost-obcianskeho-preukazu