mima693
09.02.14,09:21
Hneď po skončení školy som sa evidovala na UPSVaR, žiaľ ešte sa mi dosiaľ nepodarilo zamestnať...Preto by som potrebovala poradiť čo všetko treba aby mi vznikol nárok na materskú ak by som sa rozhodla mať dieťa.
Je pravda, že na vznik materskej mi stačí mať odpracovaných 90 dní?Ako to teda vlastne funguje?
Ďakujem
Xanti
09.02.14,08:34
Potrebuješ 270 dní poistenia, nie 90 dní ... aby si mala nárok na MD. Dni poistenia môžeš získať prácou na TPP, prácou na dohodu s pravidelným príjmom alebo dobrovolným poistením ...
mima693
09.02.14,16:55
Ano, to som si pozerala (270 dní nemocenského poistenia v posledných 2 rokoch pred pôrodom)..Takže bud budem pracovať, alebo si budem plaťiť poistné...
No a tých 90 dní by ma ešte zaujímalo...pretože viacere ženy povedali že stači mať 3 mesiace odrobené..a poznám aj pár čo to tak určite urobili ale samozrejme nič viac k tomu nechceli povedať...tak som hľadala ale nikde som nič o tom nenašla...Neviem či nejde len o nejakú výnimku, alebo jednoducho o znamosti...Neviete náhodou niečo o tom?

ďakujem za odpoveď :)
Katy a R
09.02.14,17:00
to je potrebné napr pri zmene zamestnania- aby sa počítalo z tohto nového (Keď by si mala už predtým nejaké dostatočne dlhé poistenie) - kuk zák o SP
mima693
11.02.14,13:59
ďakujem:)