martina111
27.03.06,17:31
Zdravím všetkých, som nadšená touto stránkou. Je to fakt super.
Som novou členkou a rada by som sa Vás spýtala na riešenie mojej situácie.
Musím podať za rok 04 dodatočné DP. Omylom nebola zaúčtovaná vo výnosoch jedna faktúra. Teraz neviem, ako mám postupovať. Viem, že musím podať dodatočné, len neviem, či sa budú opravovať aj výkazy a súvaha za rok 2004, alebo to poriešim v r. 2005? /ako?/
Ako vyplním dodatočné za rok 2004? Som v časovej tiesni, môžte mi niekto napísať postup? Je to rozdiel na účte 601 140000,-.
Ďakujem, budem Vám veľmi vďačná...
Tweety
27.03.06,15:32
Zdravím všetkých, som nadšená touto stránkou. Je to fakt super.
Som novou členkou a rada by som sa Vás spýtala na riešenie mojej situácie.
Musím podať za rok 04 dodatočné DP. Omylom nebola zaúčtovaná vo výnosoch jedna faktúra. Teraz neviem, ako mám postupovať. Viem, že musím podať dodatočné, len neviem, či sa budú opravovať aj výkazy a súvaha za rok 2004, alebo to poriešim v r. 2005? /ako?/
Ako vyplním dodatočné za rok 2004? Som v časovej tiesni, môžte mi niekto napísať postup? Je to rozdiel na účte 601 140000,-.
Ďakujem, budem Vám veľmi vďačná... Ak podáš dodatočné DP, podáš aj výkazy.
KEJKA
27.03.06,21:41
Ak podáš dodatočné DP, podáš aj výkazy.

Nesprávna odpoveď.

Dá sa predpokladať, že RÚZ za rok 2004 je už schválená, odovzdaná v Zb. listín. Do účtovných kníh sa v takom prípade nevstupuje.
.........................
Zaúčtuješ faktúru v roku 2005 na osobitný účet 60x.
Podaš dpdatočne DP - vyplníš ako úplné DP, riadok 100 necháš bezo zmeny.
Ale na riadku 180 uvedieš ten rozdiel. Tým sa zvýši Z a z toho odvodíš všetko ostatné aj vyľľiu DP. Je tam tabuľka, kde ten rozdiel z dodatočného sa ešte uvádza osobitne.
Vo vysvetlivkách na zadnej strane uvedieš napr. č. OF-zabudnutej, ale nemusíš.
....................................
v riadnom DP za rok 2005 nezabudni zasa uviesť tú istú sumu ale v odpočitateľných položkách. - aby si nezdanila dva razy.
---------------------------------

je možné urobiť to všetko tak ako som popísala, ale miesto účtu 6Ox použiješ účet 428, potom aj dodatočnú vyššiu povinnosť za rok 2004 zaúčtuješ 428/341. A rok 2005 budeš mať čistý.
Lenže sú to zmeny vo vlastnom imaní, ktoré treba popísať v Poznámkach 2005. ale aj ten prvý prípad, takže to je už jedno.