jaja37
27.03.06,17:52
Vie mi niekto poradiť,či je nutné aby podnikateľ, ktorý je len fyzická osoba účtujúci v podvojnom účtovníctve taktiež odovzdal s daňovým priznaním aj prílohu k účtovnej závierke? Zdá sa mi totiž, že u takého malého podnikateľa je to zbytočné vypisovať také zložité tabuľky a rozpisy.
Tweety
27.03.06,15:54
Vie mi niekto poradiť,či je nutné aby podnikateľ, ktorý je len fyzická osoba účtujúci v podvojnom účtovníctve taktiež odovzdal s daňovým priznaním aj prílohu k účtovnej závierke? Zdá sa mi totiž, že u takého malého podnikateľa je to zbytočné vypisovať také zložité tabuľky a rozpisy. Ak vedie PÚ, tak aj poznámky sú súčasťou uzávierky.
jaja37
27.03.06,16:00
Ďakujem veľmi pekne, tušila som to, ale dúfam, že tam toho nemusím veľa vypisovať, že stačí len formou textu (nie tabuliek) približne uviesť formy účtovania , hospodárenie podniku a pod...
Tweety
27.03.06,16:02
Ďakujem veľmi pekne, tušila som to, ale dúfam, že tam toho nemusím veľa vypisovať, že stačí len formou textu (nie tabuliek) približne uviesť formy účtovania , hospodárenie podniku a pod... Na poznámky nie je presne určené tlačivo, stručne popíšeš dôležité vecí, rozpíšeš poprípade to, čo vo výkazoch nie je.( napr. staré lízingy).
dom
27.03.06,16:03
Vie mi niekto poradiť,či je nutné aby podnikateľ, ktorý je len fyzická osoba účtujúci v podvojnom účtovníctve taktiež odovzdal s daňovým priznaním aj prílohu k účtovnej závierke? Zdá sa mi totiž, že u takého malého podnikateľa je to zbytočné vypisovať také zložité tabuľky a rozpisy.

Je to nutné, mám s tám osobné skúsenosti. Nemusí vypisovať zložité
tabuľky a rozpisy a píšem len to čo sa ho týka. Nepoužívam predávané tlačivá
ale som si sama vytvorila podľa platného opatrenia čo má byť v "prílohe".
marcelaStanakova
27.03.06,16:30
Väčšinou v účtovných programoch aspoň v Omege je v tlači aj príloha k UZ.
Adina
28.03.06,09:42
Ja účtujem v PU už roky a podávam DP bez Poznámok. Keď som sa na to pýtala na DU (či ich chcú), povedali, že nie. Osobne si myslím, že pokiaľ nejde o zvlášť významné skutočnosti, ktoré by bolo potrebné v Poznámkach opísať, nie sú Poznámky od FO nutné. Ale vidím, že iný kraj iný mrav...
Tweety
28.03.06,09:48
Ja účtujem v PU už roky a podávam DP bez Poznámok. Keď som sa na to pýtala na DU (či ich chcú), povedali, že nie. Osobne si myslím, že pokiaľ nejde o zvlášť významné skutočnosti, ktoré by bolo potrebné v Poznámkach opísať, nie sú Poznámky od FO nutné. Ale vidím, že iný kraj iný mrav...,
Podľa zákona o účtovníctve §17, sa účtovná závierka v sústave PÚ skladá zo Súvahy, Výkazu ziskov a strát a Poznámok.
saglucka
28.03.06,10:03
Kupila som tlacivo Poznamky a na poslednych stranach Prehlad penaznych prostriedkov. Musim ich vypisovat ked za cely rok som mala iba 518 - 1550 Sk a 568 - 2601 Sk? Tento prehlad pen.prostriedkov sa tyka tokov pokladnici?
Tweety
28.03.06,10:04
Kupila som tlacivo Poznamky a na poslednych stranach Prehlad penaznych prostriedkov. Musim ich vypisovat ked za cely rok som mala iba 518 - 1550 Sk a 568 - 2601 Sk? Tento prehlad pen.prostriedkov sa tyka tokov pokladnici?Nemusíš, vypisuješ len to, čo pokladáš z hľadiska firmy za dôležité uviesť. Prázdne strany dokonca nemusíš ani odovzdať.
saglucka
28.03.06,10:10
Nemusíš, vypisuješ len to, čo pokladáš z hľadiska firmy za dôležité uviesť. Prázdne strany dokonca nemusíš ani odovzdať.

Tweety velmi pekne dakujem, potesil si ma :)
Tweety
28.03.06,10:10
Tweety velmi pekne dakujem, potesil si ma :)
Nie som chlapec.:p