Simkasimka
09.02.14,21:14
Na internete som sa dočítala, že šalviový olej je vhodný na potieranie podraždených a zapalených dasien, preto budem rada ak sa tu nájde niekto kto ho už skúšal. Zaujíma ma či naozaj funguje a či nema nejaké vedlajšie účinky.
Poslednú dobu mám podraždené dasna, usta si vyplachujem šalviovým a mätovým čajom, ale chcem aj niečo cielené ako napr, ten olej.
Budem vdačná za každú radu.
Dakujem.
Bea Sirotka
10.02.14,13:00
Áno, šalvia je super, určite odporúčam. Vedľajšie účinky som nespozorovala...
ivka70
10.02.14,13:56
Nieco cielene ...odstranit pricimu cervenania a zapalovania dasien - velakrat je to zubny kamen, ktory ich drazdi. Odporucam navstevu dentalneho hygienika.

A mne osobne v takychto pripadoch pomaha 10 dnova kura Corsodyl--om.
Simkasimka
10.02.14,20:29
Ku dentalnej hygieničke sa chystám, akurát sa bojím čo mi povie, mam strach, že mi oznami že mam paradentozu.. ale musim isť, aby som vedela na čom som.
ivka70
11.02.14,06:25
to sa zasa nemusis az tak bat, pokial sa ti zuby nekyvu. Krvacanie dasien sposobi aj mensia vrstva zubneho kamena ... aj nespravny sposob cistenia zubov ..s tym vstkym DH dokaze pomoct
Simkasimka
11.02.14,17:14
Viem, že to nemusi byť hned paradentoza, lenže dasna sa mi odtahuju pri zuboch ktore su bez povlaku a kamena, nekrvacaju ani nebolia, len su citlivé. Konkretne pri dvoch predných horných zuboch,akoby som na dasnach mala nejaky povlak alebo prašok, štípe ma aj horna pera, ale zvnútra.