niquska
10.02.14,05:47
sme uz rok v jednoizbovom podnajme , na zaciatku sme platili 2 platby (za februara + mesiac vypovedna lehota), ten mesiac o 15 dni neskor sme platili dalsi najom na marec .teraz vypovedamee zmluvu, nmali by sme podla tohto vsetkeho mat mesiac vypovednu lhotu s tym z nezaplatim mesiac najom a do mesiaca sa vystahujem? lebo pani zacala vymyslat ze tie peniaze za vlastne vypovednu lehotu su akoze zabezpeka kvoli nedoplatkom ale v zmluve take nic nestoji, v maji bude vyrovnavka ale to tu mi uz nebudeme.....mozme s nimi spisat nejaky dokument ze v pripade preplaku nam ten mesiac vrati + preplatok, v pripade nedoplatku budeme postupovat rovnako?da sa nejak vyzistit na bytovom ci bude na vode nedoplatok ked v janari boli odpisovat ale v maji je len vyrovnavka?dakujem
dmc
10.02.14,10:47
Nieje mi jasne aku mate zmluvu - ci na dobu urcitu alebo neurcitu a kto vam dava vypoved z najmu - ci vy majitelovy alebo majitel Vam. Zo zakona je vypovedna lehota minimalne 3 mesiace- v zmluve mozno upravit aj viac - mensia vypovedna doba nieje zakonná. Majitel ma dost velke obmedzenia pri podani vypovede - odporucam prestudovat Obciansky zakonnik. Skoncit najom sa da aj dohodou oboch stran. Kaucia vecsinou sluzi na vyrovnanie nedoplatkou po vyuctovani, resp za poskodene veci pri odovzdani bytu avsak toto je potrebne mat osetrene v najomnej zmluve. Vyuctovanie pri nedoplatkoch a preplatkoch by Vam mal predlozit prenajimatel - taktiez Vam ma dolozit vysku zalohovych platieb za jednotlive sluzby - toto všetko mate mat osetrene v najomnej zmluve
Katy a R
10.02.14,10:53
Naozaj sa aj treba pozrieť do zákona http://www.zakonypreludi.sk/zz/1964-40 (710,711)
- tam je presne dané napr - že výpovedná doba je 3 mesiace - ak sa s majiteľom nedohodnete skôr (ale vtedy súhlasiť musia obidve strany) - ak sa nedohodnete - tak má nárok na nájomné za celú výpovednú dobu! A tiež je tam napísané - načo slúžia kaucia!
Odpočty pre seba si samozrejme treba urobiť (protokol) - ale za byt sa bude robiť vyučtovanie (voda, teplo) až po skončení roka.