eva.ch
10.02.14,06:52
Nasa firma poskytla v r. 2012 pôzicku, ktora bola v juli 2013 splatna. Kedze ju dlznik neuhradil ani do konca r2013, firma sa rozhodla pozicku postupit v r. 2014. Pocas celeho obdobia sme riadne do zdanitelnych prijmov uctovali /PU/ zmluvne uroky. V zmysle zmluvy mame narok aj na zmluvnu pokutu vo vyske niekoklych percent z dlznej sumy za dni omeskania. Co teraz,ked sa pohladavka postupi vo vyske pozicky, bez urokov? Napada ma, ze zmluvnu pokutu nebudem vobec riesit, kedze som ju este ani neuctovala. Potom by som dala do nakladov hodnotu celej pohladavky teda pozicka + zmluvny urok a do vynosov vysku prijatej uhrady. Teda hodnota zmluvnych urokov bude pre mna pripocitatelna polozka. Uvazujem spravne? Je tu este jeden problem, sefovi sa urcite nebude pacit, ze v podstate zdani akoby dvakrat zmluvne uroky, ktore ani nikdy nedostane zaplatene, a kedze sa jedna o tisicky eur, chcela by som sa uistit, ze moj postup je spravny.
Dakujem
Este som nasla, ze mozem uplatnit §17 ods 3pism g, z coho mi vychadza, ak som dobre pochopila, ze tie zmluvne uroky, o ktorych som bola povinna uctovat, mi nevchadzaju do zakl. dane, a teda by neboli pripocitatelnou polozkou. vie mi to niekto potvrdit? dakujem