player85
10.02.14,06:56
ahojte.naposledy po ukonceni prace dohodou som koncil marodkou. Pani na urade mi povedala aby som si zo soc.poist.doniesol papier o ukonceni nie od doktorkt,ktora mi ho tam posielala ale od zamestnavatela u ktorejo som pracoval posledne a vtedy pred ukoncenim prac.pomeru som siel na marodku.na socialke mi.povedali ze tam papier este nemaju.uz je to tyzden od ukoncenia marodky a ja by som sa rad uz zaevidovat a poziadal o podporu.viete mi poradit?
Tweety
10.02.14,06:19
ako dlho trvala DPN?
veronikasad
10.02.14,06:38
Zo SP chce UP potvrdenie o období výplaty nem.dávok, lebo počas tohto obdobia ťa na UP nezaevidujú. Ak PN-ka končila po ukončení prac.pomeru, koniec PN od lekára si mal osobne odniesť do SP, alebo poslať poštou.
player85
10.02.14,07:06
Doktorka mi to priamo na social. v mieste bydliska v pb zaniesla tam to maju.len ta na upsvr pyta od zamestnavatela akysi papier z marodky.uz neviem co mam kde zaniest,ci staci to co majuv pb na socialke od doktorky ci cakat na papier z ba od byvaleho zamestnavatela
veronikasad
10.02.14,07:24
Veď som ti napísala čo máš na UP zaniesť, čítaj pozornejšie predch.príspevok. Ale to potvrdenie ti SP vydá až keď ti bude nemocenské vyplatené.

Lekár odovzdáva "svoju" časť kladenky, ty si zrejme tú "svoju" odovzdal namiesto SP na UP a tak na dávky čakáš zbytočne (ak si teda bol na PN-ke z ochrannej doby a vznikol ti nárok na nemocenské). Na UP si mal odovzdať len kopiu.
veronikasad
10.02.14,07:25
Doplň dátumy ukončenia prac.pomeru a PN (začiatok-koniec)
player85
10.02.14,07:45
Skoncil pp 23.1.2014 marodka zacala 21.1.2014 skoncila 3.2.2014 ked som bol toho 3 .2. Na urade povedala mi uradnicka ze chcem zo soc.pois.ukoncenie inak ma nezaeviduje.na socialke mi povedala ze oni to tam nemaju mam si pytat od zamestnavatela a pan co tam bol mi pozetal ci budem mat narok na podporu a povedal ze mam pockat este tyzden ze mi to akurat vyde,nakolko mam este stale platnu dohodu na ktorej mesacne zarobim cca 150 ide o vikendovu robotu