Tada11
10.02.14,09:50
Dobrý deň, na dobropise je povinné uvádzať číslo pôvodnej faktúry, je tak? A ako psotupovať v prípade, že fakturujeme spätný bonus štvrťročne...podľa množstva odobraného tovaru za štvrťrok....aké číslo faktúry uvieš tam?
mojto
10.02.14,12:43
posledné
veronikasad
10.02.14,12:46
posledné
Tiež mi to dnes tvrdil dodávatel tlače BRESMAN, ktorý v dobropise za január uviedol všetky čísla faktúr, ktorých sa vrátená remitenda týkala, že do kontrolného výkazu mám uviesť posledné (najvyššie) číslo faktúry
KlaudiaKK
10.02.14,12:53
ano posledné číslo faktúry - aj Czvedler fakturuje tak, že na remitende - dobropise je ešte aj teraz niektoré číslo faktúry z decembra ( radšej si to nevšímam :) ) - ale vždy uvádzam číslo poslednej faktúry ktorá je v zozname na dobropise uvedená ako posledná a tak mi to vlastne sedí aj so zápočtom
veronikasad
10.02.14,12:55
ano posledné číslo faktúry - aj Czvedler fakturuje tak, že na remitende - dobropise je ešte aj teraz niektoré číslo faktúry z decembra ( radšej si to nevšímam :) ) - ale vždy uvádzam číslo poslednej faktúry ktorá je v zozname na dobropise uvedená ako posledná a tak mi to vlastne sedí aj so zápočtom
No u BRESMANA to nie je posledná položka dobropisu, podľa doporučenia ekonomického oddelenia firmy mám si v ňom sama vyhľadať najvyššie číslo faktúry, lebo jednotlivé položky sú usporiadané podľa neviem čoho ...
A ešte jedna perlička - na otázku ktoré číslo uvedú do kontrolného výkazu oni som dostala odpoveď, že to bude vedieť 25. februára ...
KlaudiaKK
10.02.14,13:02
našťastie tento dodavateľ tlače(Czvedler) ide chronologicky od najnižšieho čísla faktúry po najvyššie a tým pádom to sedí aj na KV lebo keď pošle faktúru a dobropis - tie započítava a na zápočte tiež uvádza posledné číslo faktúry , keby som sa v tom mala hrabať asi sa zbláznim . . . hoci pri kontrolnom výkaze na ostro ma to asi čaká . . . .