FU3
10.02.14,11:35
Dobrý deň. Mám pred operáciou, avšak spustila sa mi nádcha a zahlienilo hrdlo. Lekárka mi predpísala Bioparox. Môžem postúpiť operáciou po odoznení príznakov, alebo treba čakať min. 2 týždne po vysadení Bioparxou (kedže je písané ako lokálne antibiotikum)?
kopretinka
10.02.14,10:37
o tom rozhodne lekár,nie my.
avalik
10.02.14,10:37
hmmm ... a ked ti tu napiseme, ze ano a operater povie, ze nie? - lekar sa musi vyjadrit, nemyslis?
luja5
10.02.14,10:49
Predpokladala by som, že o operácii povieš lekárke predtým, ako Ti nejaké lieky predpíše a ona Ti aj zodpovie Tvoje otázky, poučí Ťa... Možno by aj konzultovala s lekárom, ktorý o operácii rozhodol a zabezpečil už aj termín operácie... Očakávať odpoveď od nás... hm....
FU3
10.02.14,10:53
Prepáčte, už to mám vydiskutované s chirurgom. vďaka za odpovede
terezamaria
10.02.14,10:54
So zahlieneným hrdlom Ťa nemôžu operovať v celkovej anestéze. Musíš byť v poriadku, preto si aj dostala to antibiotikum. Najlepšie je poradiť sa priamo s operujúcim lekárom, resp. s lekárom, ktorý Ťa objednával na operáciu. Presne Ti povie, aký musí byť odstup od dobratia antibiotika a hlavne Ťa preobjedná na iný termín.
Ľubomír
12.02.14,08:04
Pokiaľ bude oprecia pod nárkozou, tak pravdepodobne ti ju odložia o pár týždňov. Moja skúsennosť bola taká. Tri tabletky antiboitik a opreciu mi posunuli asi o tri týždna. Všetko kôli narkóze.
FU3
12.02.14,08:17
Ďakujem. U mna to bude tak isto.