Lenka Č.
10.02.14,11:58
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, či mám nárok na nejaký prídavok (údajne v sume 62 eur) zo sociálnej poisťovne, keď od zajtrajším dňom budem mať 25 rokov a študujem 5. ročník VŠ denného štúdia. Ak áno, chcela by som sa ďalej informovať, aké sú potrebné všetky náležitosti na schválenie tohto údajného prídavku. ďakujem pekne, s pozdravom L. Č.
Katy a R
10.02.14,11:07
žiadny takýto prídavok zo sociálnej poisťovne neexistuje.
Ale pozri tu, či by vôbec prichádzalo do úvahy??? http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/hmotna-nudza/pomoc-v-hmotnej-nudzi.html?page_id=363675 .. preštuduj - žiada sa na úrade práce soc. vecí a rodiny.
veronikasad
10.02.14,11:40
Informuj sa na dávku v hmotnej núdzi na UPSVaR.
ivka70
10.02.14,11:44
Nechcem ti uberat nadej, ale myslim si, ze ak si studentom denneho studia, stale nie si schopna sama sa zivit, lebo este studujes, takze tvoji rodicia maju na teba vyzivovaciu povinnost.
Ak nebudes mat stanovene vyzivne od rodicov, tak pochybujem, ze ti vobec nejaku ziadost prijmu. A ak ho stanovene budes mat, tak vyzivne sa pocita do tvojho prijmu. Zaroven tvoje prijmy z dohod sa pocitaju ako tvoj prijem ... ak popri studiu pracujes, zasa to ma vplyv na davky v hmotnej nudzi.