sam3
10.02.14,11:58
Zamestnankyna cely rok 2013 poberala rodicovsky prispevok, teda ziadne zdanitelne prijmy nepoberala a teda si u zam-tela neuplatnovala nezdanitelnu ciastku.
Ale okrem RD pracovala u ineho zamestnavatela na dohodu. Nevie mi povedat ci si uplatnila alebo neuplatnila NČZD.
Poprosim o Vase potvrdenie, ze ak by si uplatnila z dohody NČZD, tak o rocne zuctovanie poziada zam-tela kde pracovala na dohodu.
Ak by si neuplatnila u nho NČZD tak ma moznost nas ako zam-tela kde nemala ziadne prijmy pocas 2013 poziadat o rocne zuctovanie dane kde zdokladuje prijem z dohody.

Dakujem za Vasu odpoved.
avalik
10.02.14,11:27
§ 38
Ročné zúčtovanie

(1) Zamestnanec, ktorý poberal zdaniteľné príjmy len zo závislej činnosti uvedené v § 5 a nepoberal príjmy, z ktorých sa daň vyberá zrážkou podľa § 43, pri ktorých uplatnil postup podľa § 43 ods. 7, alebo ktorý nie je povinný zvýšiť základ dane podľa § 11 ods. 9 a 13 môže najneskôr do 15. februára roka nasledujúceho po uplynutí zdaňovacieho obdobia písomne požiadať o vykonanie ročného zúčtovania z úhrnnej sumy zdaniteľnej mzdy od všetkých zamestnávateľov, ktorí sú platiteľmi dane,122) posledného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,122) u ktorého si uplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus.

(2) Ročné zúčtovanie vykonáva zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane,122) na žiadosť zamestnanca uvedeného v odseku 1. Ak zamestnanec v zdaňovacom období neuplatňoval nezdaniteľnú časť základu dane na daňovníka a daňový bonus u žiadneho zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane,122) môže požiadať o vykonanie ročného zúčtovania ktoréhokoľvek z nich a tento zamestnávateľ na ne prihliadne dodatočne pri ročnom zúčtovaní, ak zamestnanec preukáže, že na uplatnenie nezdaniteľnej časti základu dane na daňovníka a na daňový bonus mal nárok.
veronikasad
10.02.14,11:38
Aký príjem z dohody dosiahla ? Má zrazenú daň? Je vôbec potrebné robiť RZD alebo podávať DP ?
sam3
10.02.14,11:51
to ze mi nevedela povedat ci si uplatnila alebo neuplatnila nezd.cast na danovnika pri dohode, ale ak ano, tak by jej bola podanim ziadosti o rocne zuctovanie zrazena dan vratena, ale v tom pripade by mohla poziadat len zam-tela u ktoreho pracovala na dohodu, vsak?