zuzana1009
10.02.14,14:18
Pri výpočte cestovných náhrad mi vyšlo :
8,4 l (spotreba na 100 km podľa technického) x 1,45 (cena benzínu) / 100 x 2000= 243,60 + (2000 km x 0,183) 366 = 609,60 takže si za mesiac dajme tomu január uplatní SZČO výdavky na cestovné 609,60 € ,...správne?

A bločky za nakúpený benzín musím pripnúť k vyúčtovaniu v tej sume ako mi to vyjde čiže cca 243,60?

Potvrdte mi čo je to správne?
kajkape
19.02.14,12:37
ano, ja by som to tak urobila, ale teoreticky.... ak mate viacere blocky k tankovaniu, musite tento vzorec rozclenit podla tankovania a poctu najazdenych kilometrov..a aby bola zrejma vyska zaplatenej ceny za 1 l benzinu /akoze preukazatelnost/ . Ak ich nechcete pripinat, pouzite cenu benzinu podla statistickeho uradu - tiez odporucam minimalne vytlacit a prilozit k vyuctovaniu.
A tych 2000 km presiel len mimo mesto? Treba sa riadit §7 zakona o cestovnych nahradach a tiez to nejako rozclenit.
Naj je hned vypracovat smernicu o pouzivani sukromneho motoroveho vozidla nezaradeneho do obchodneho majetku a tam si to vsetko "navolit" v ramci zakonnych moznosti, aby ste boli kryta. ... snad som pomohla trosku.
zuzana1009
17.03.14,08:35
No on jazdí mimo mesto aj v meste tak som tam dala spotrebu kombinovanú ktorá je uvedená v technickom preukaze vozidla,... takže cenu benzínu si môžem určiť podľa štatistického úradu ale bločky tam nemusí mať ak som to správne pochopila nemusí byť preukázané bločkami že natankoval za tých 243, 60 alebo mu spočítam bločky napr. má 5 bločkov na každom inú cenu tak to zrátam a vydelím 5 a mám cenu na 1l benzínu a všetky bločky priložiť k vyúčtovaniu, ale tých bločkov tam musí byť toľko koľko si odráta toho benzínu alebo nie je podmienkou tam mať bločky pripnuté v tej cene len orientačne aby tam zistil tú cenu tomu nechápem ,...
Anik
17.03.14,08:55
už niekoľko rokov platí, že bločky z tankovania PHM musia byť podložené ináč nemôžte účtovať
kajkape
17.03.14,09:31
No dph (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW) nenarokujeme z tankovania pri vyuz.sukr.vozidla na sluz.cestu, takze ak mam blok, ze tankoval..robim prepocet podla ceny na bloku. Ak nemam, dokladam vytlacenu cenu benzinu pre dany tyzden zo stat.uradu...vych.z par.7 ods5 zakona o cest.nahradach.dobra kniha je aj automobil v podnikani 2. Osobne radsej uctujem na zaklade blokov...
zuzana1009
17.03.14,09:50
No toto som chcela počuť takže mi nestačí jeden blok na určenie ceny ale musím mať tie bločky doložené k vyúčtovaniu za tých cca 243,60 inak si nemôže szčo uplatniť cestovné výdavky takže tak ako som to uviedla hore sa to vypočíta a musím mať k tomu bločky na základe čoho prepočítam aj tú cenu spotreby PHM ,... podotýkam že nemá auto v podnikaní (http://www.porada.sk/auto-v-podnikani#__AUTOKW) len si uplatňuje náhradu tých 0,183 za prejazdené km a prepočítanú spotrebu PHM nie je platca DPH (http://www.porada.sk/dph#__AUTOKW)
zuzana1009
18.03.14,09:25
ale čo v takom prípade, že nemám toľko tých bločkov za určitý mesiac môžem odpočítať len toľko koľko mám a za ostatné prejazdené km môžem vyrátať len tu náhradu (0,183 x km) za prejazdené km bude to dobre ?.....