like
10.02.14,13:24
Dobry de prajem, prosim Vas co si myslite o tych firmach ktore predavaju uz hotove firmy na kluc za napr 499eur a viac. Je to legalne? mate s tym osobnu skusenost? nehrozmi mi za to nejaky postih? mozem si taku firmu kupit, prepisat na moje meno a uplne legalne s tym podnikat? a mozem si uz k vytvorenym okruhom pripisat svoje vlastne za isty poplatok ako u hociktorej inej firmy? Udajne aspon oficialne by mali byt ciste prednedavnom zalozene. dakujem velmi velmi pekne. pekny den prajem
patricia27
10.02.14,12:56
Samozrejme, že je to legálne. To či sú čisté sa dá zistiť z účtovníctva z minulých rokov.
Fontionnel s.r.o.
18.02.14,15:14
Je to samozrejme legálne. Mnoho ľudí takéto spoločnosti kupuje či už z dôvodu, že potrebujú začať podnikať v pomerne krátkom čase alebo potrebujú spoločnosť, ktorá má určite "vekovú históriu" ( takéto spoločnosti majú napríklad výhodu ak by ste si chceli zobrať dotáciu na zamestnancov resp. absolventov a v niektorých prípadoch pôsobíte dôveryhodnejšie ak podnikáte so spoločnosťou, ktorá nie je úplne nová ale má 1 alebo 2 roky ). Odporúčam si však overiť spoločnosť, ktorú budete kupovať, mala by byť bez záväzkov - to zistíte z účtovníctva, môžete si tak isto podať žiadosti na daňový úrad, sociálnu alebo zdravotnú poisťovni či spomínaná spoločnosť nemá záväzky, overte si či v spoločnosti boli vykonávané nejaké zmeny v OR SR , ak áno tak prečo. Zmluvu o prevode obchodného podielu si poriadne ošetrite - akékoľvek vzniknuté záväzky do dátumu prevodu spoločnosti hradia pôvodní majitelia a pod. Ale ak kupujete spoločnosť, ktorá je nová tak ako spomínate tak si myslím, že sa nemusíte ničoho báť len si zvolte vhodnú firmu s referenciami, ktorá takéto služby poskytuje. Držím palce :)
Ice dive
18.02.14,15:26
no mňa by fakt zaujímalo že ak je podmienkou nejakej dotácie a pod história firmy, ako sa posudzuje, že žiadateľ je síce sro ktorá má napr. 2 ročnú historiu avšak konateľ a majiteľ je tam 2 dni aj s cestou.... to fakt niekto tomu uverí, že firma má relevantnú históriu? ak ju napríklad pred tým vlastnila nejaká ready made sro???
Fontionnel s.r.o.
18.02.14,16:14
Napríklad ak žiadate o poskytnutie finančného príspevku na podporu vytvárania pracovných miest na úrade práce, tak jednou z podmienok je aby spoločnosť vykonávala činnosť aspoň 12 mesiacov - tieto žiadosti z praxe prechádzajú. Takýto finančný príspevok nepridelia spoločnosti, ktorá je novovzniknutá. Čo sa týka bánk, tak tam je to už o inom - banka preveruje zmeny v OR SR, teda zmenu konateľa/spoločníka a samozrejme sa k tomu postaví negatívne.
Ice dive
18.02.14,17:27
však aj úrad práce pozerá do obchodného registra resp. žiadateľ=konateľ sa preukazu výpisom z ORSR... a že by takéto niečo okaté nenapdlo úradníkovi z UP skontrolovať???
Fontionnel s.r.o.
19.02.14,11:52
Hodnotí sa subjekt - právnická osoba na základne aktuálne výpisu z OR SR. Spoločnosť musí mať minimálne 12 mesiacov, to či sa zmenil konateľ nie je v podmienkou pre poskytnutie finančného príspevku, ktorý sa poskytuje na mesačnej báze po dobu 12 mes., finančnú čiastku Vám vždy refundujú spätne za predošlí mesiac. Vašou povinnosťou je odvádzať odvody a uhrádzať mzdu a pod, v týchto prípadoch neprichádza k nekalím praktikám v takých meradlách ako pri žiadosti o úver v banke pri ktorej som vyššie spomenul negatívny postoj. Hovorím zo skúsenosti mal som úmysel dobre poradiť :)
Ice dive
19.02.14,19:12
nehovorím, že ste chcel zle poradiť... len mi príde divné, že firmy zakladajúce sro... predávajú spoločnosti s "históriou" ako nejaký brutálny benefit... jediné na čo sa dajú ale použiť je dotácia z UP... inak každý kto sa pozrie na internet musí vidieť, že ak niekto je zapísaný v sro dva dni aj s cestou... nemôže byť človek s ostrieľanou praxou...