Alina70
10.02.14,14:39
Prosím viete mi niekto poradiť za aké dlhé predchádzajúce obdobie - spätne, je možné uplatniť si odpočet DPH zo zásob, ak spoločnosť nebola platcom DPH a stala sa platcom. Ďakujem
kn-alka
10.02.14,14:45
Alina70
10.02.14,15:00
čítam ho a neviem to nájsť... :-))
Cecilia
10.02.14,15:21
Pri registrácií DPH je možnosť uplatniť si DPH zo všetkých zásob, ktoré sú ku dňu registrácie na sklade.
kn-alka
10.02.14,15:36
neovládam túto problematiku, ale v § čítam, že .... z majetku, okrem zásob..... zásoby si môže odpočítať, len keď sa stal povinným platcom oneskorene.......... zle si to vysvetlujem?
kn-alka
10.02.14,15:38
alebo čítam zlý paragraf? :D
Cecilia
10.02.14,16:47
podľa § 55 si môže odpočítať daň viažucu sa k majetku,... ktorý nebol zahrnutý do daňových výdavkov... okrem zásob. Okrem zásob znamená, že je pri nich nárok na odpočet dane bez ohľadu na to, či boli alebo neboli v predchádzajúcich obdobiach zahrnuté do daňových výdavkov. :)
kn-alka
10.02.14,20:14
dobre vedieť do budúcnosti :)