Lukáš NM
10.02.14,16:17
Zdravim, ma s tym niekto skusenost??? V sobotu som predal auto a dnes mi panko volal ze posiela papiere na odhlasenie a ze po ceste domov ho smyklo a supol to do auta... nic vazne len nejake plechy ohnute... povedal mi ze uz ako majitel a teda ucastnik vsetko vybavi on cez moju poistku... je to tak ci to mam ja ohlasit kedze poistka je na mna??? Diky za rady
bubkoch
10.02.14,17:33
ty si po predaji odovzdal auto (a dokonca aj velky technicak) kupujucemu bez toho aby si auto najskor na kupujuceho odhlasil ???
Chobot
10.02.14,19:11
Pokiaľ v TP nemáš zaznamenané, tak pierovo si stále majiteľom ty. Takže aj škoda spôsobená bude hradená z tvojej poistky. Keďže je poistka tvoja, mal by si nehodu nahlásiť v poisťovni ty, neviem, či to bude môcť nahlásiť ten, komu si auto dal. Môžeš mu ale vystaviť splnomocnenie na zastupovanie voči poisťovni.
Lukáš NM
12.02.14,07:40
Nooo takze novy majitel to vsetko vybavi z mojej poistky dokonca bez mojho zasahovania... iba som sa informoval v poistovni ci vedu skodovu udalost. Povedali ze hej a odomna nic nepotrebuju. Takze kamen zo srdca odpadol...