alpland
27.03.06,19:07
Chcel by som sa informovat ,ci na chranenom pracovisku (v byte) musim mat inšpekčnú knihu.Predmetom mojho podnikania je vedenie účtovnictva a kancelarske práce.Dakujem
kukučka
27.03.06,17:37
krasotinka
27.03.06,19:24
Dakujem, prestudovala som si to, a ako sa mam zariadit?
JDM
27.03.06,20:33
a musí mať Inšpekčnú knihu v kancelárii dopravná firma, ktorá parkuje autá v cudzom areáli a v kancli sa zdržuje len účtovník + konateľ?
Ja si myslím že nie:::))
Zita5
27.03.06,20:37
Treba si uvedomiť jednu vec na čo potrebujeme inšpekčnú knihu ...... pre kontrolu ... nie? a kam chodí kontrola ......:)
kukučka
27.03.06,20:45
odhliadnúc od toho či musí, alebo nemusí, stojí pár korún ...menej ako pokuta
kukučka
27.03.06,20:47
Treba si uvedomiť jednu vec na čo potrebujeme inšpekčnú knihu ...... pre kontrolu ... nie? a kam chodí kontrola ......:)

Zitka :) Kde nechodí slnko, tam chodí lekár mimotemy
alpland
28.03.06,09:12
Takze je nutne mat v byte Insp.knihu ked ku mne nechodia klienti?
JDM
28.03.06,09:16
pre ZITU ,
Ziti, takže ju musím mať, tú Inšp.knihu aj ja v kancli, ako účtovník, hoci sme dopravná firma a robím tu len papiere?
Pochopila som, že áno, ale poviem všetkým, že už z tých všelijakých nariadení a povinností mám.....však viete čo....
alpland
30.03.06,09:33
Odpoved z Obvodného úradu OZP Košice, ktorá mi dnes došla na e-mail:

Podla § 17 ods. 1 zakona c. 455/1991 Zb. o zivnostenskom podnikani (zivnostensky zakon) v zneni neskorsich predpisov, prevadzkarnou sa rozumie priestor, v ktorom sa prevadzkuje zivnost a nie je nim priestor suvisiaci s prevadzkovanim zivnosti, ani technicke a technologicke zariadenie urcene na prevadzkovanie zivnosti alebo suvisiace s prevadzkovanim zivnosti.
Podnikatel nie je povinny si zriadit prevadzkaren. Ak si podnikatel prevadzkaren zriadi, je jeho povinnostou oznamit jej zriadenie (§ 17 ods. 5 zivnostenskeho zakona) a zaroven tuto prevadzkaren aj oznacit (§ 17 ods. 7 zivnostenskeho zakona). Otvaracie hodiny urcuje obec, resp. mestska cast.
krasotinka
07.04.06,11:23
Chcel by som sa informovat ,ci na chranenom pracovisku (v byte) musim mat inšpekčnú knihu.Predmetom mojho podnikania je vedenie účtovnictva a kancelarske práce.Dakujem
Podľa § 30 ods. 6 zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní /živnostenský zákon/ v znení neskorších predpisov v prevádzkarni a na trhovom mieste musí byť inšpekčná kniha autorizovaná živnostenským úradom, do ktorej kontrolné, inšpekčné a dozorné orgány vykonávajú záznamy a zapisujú prípadné zistenia a prijaté opatrenia. Keďže Vy /ako uvádzate vo svojom e-maili/ prevádzkareň nemáte zriadenú, nie ste povinný mať autorizovanú inšpekčnú knihu.
Čo sa týka označenia Vášho bydliska, to je zároveň Vaším miestom podnikania tak ako je to uvedené vo verejnej časti živnostenského registra na internetovej stránke. Podľa § 2 ods. 3 Obchodného zákonníka miestom podnikania fyzickej osoby je adresa, ktorá je ako sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo živnostenskom registri, alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom. V zmysle § 17 ods. 3 písm. c/ zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní sa miesto podnikania považuje za priestory súvisiace s prevádzkovaním živnosti a na tieto sa v zmysle § 17 ods. 7 primerane vzťahujú aj ustanovenia o označovaní prevádzkarne, t.j. Váš byt ste povinný označiť podľa § 30 ods. 1 živnostenského zákona v nadväznosti na § 7 ods. 3 Obchodného zákonníka a § 14 zákona č. 634/1992 Zb. o ochrane spotrebiteľa.
Bližšie informácie k problematike živnostenského podnikania Vám poskytnú na Krajskom úrade, odbore živnostenského podnikania, Komenského 52 v Košiciach /č.t. 055/6001101/ a na Obvodnom úrade, odbore živnostenského podnikania, Hroncova 13 v Košiciach /č.t. 055/6004111/.

Došlo mi to dnes:07.04.2006
m.hladka
07.04.06,12:53
Nie je potrebná inšpekčná kniha, ak sa adresa podnikania zhoduje s bydliskom podnikateľa. Ak by mal prevádzku na inej adrese, potrebuje inšpekčnú knihu.
simik
11.04.06,09:46
Treba si uvedomiť jednu vec na čo potrebujeme inšpekčnú knihu ...... pre kontrolu ... nie? a kam chodí kontrola ......:)

Ziti, nevieš mi poradiť ako to je v mojom prípade? pracujem na pracovnú zmluvu s firmou pre ktorú vyzbieravam autobaterie ä v zmysle zákona o odpadoch ) Zamestnavateľ mi dovezie kontajner kde to celé uskladňujem, taktiež zamestnávateľ bol nahlásiť na mieste môjho trvalého bydliska prevádzku. Musím mať v takom prípade inšpekčnú knihu keď nie som podnikateľka?
Zita5
11.04.06,09:49
Ziti, nevieš mi poradiť ako to je v mojom prípade? pracujem na pracovnú zmluvu s firmou pre ktorú vyzbieravam autobaterie ä v zmysle zákona o odpadoch ) Zamestnavateľ mi dovezie kontajner kde to celé uskladňujem, taktiež zamestnávateľ bol nahlásiť na mieste môjho trvalého bydliska prevádzku. Musím mať v takom prípade inšpekčnú knihu keď nie som podnikateľka?

Ty nie , ale zamestnávateľ by ju mal mať na mieste , kde vykupuješ batérie a nakladanie s nebezpečným odpadom nie je sranda .
jana32
11.04.06,10:08
Čiže z toho mi vychádza že ak mám kontajner na záhrade tak inšpekčnú knihu musím mať - je mi jasné že mi ju musí dať zamestnávateľ. ďakujem
Zita5
11.04.06,10:11
Čiže z toho mi vychádza že ak mám kontajner na záhrade tak inšpekčnú knihu musím mať - je mi jasné že mi ju musí dať zamestnávateľ. ďakujem


Ak pracuje na pracovnú zmluvu v takej činnosti ako písala vyššie ....tak je zodpovednosťou zamestnávateľa mať na takejto prevádzke inšpekčnú knihu . Tu sa nebavíme o záhrade , alebo som nepochopila Tvoju otázku .
jana32
11.04.06,10:39
Doslova je to tak - na záhrade. oslovila ma firma na výkup batérii. To znamená že ku mne doviezli kontajner, kde skladujem tieto batérie. Keď je plný, príde ku mne zamestnanec firmy a batérie odvezie, za čo ja dostanem svoju províziu - podlľa množstva vyzbieraných batérií. Firma má sídlo v BA, ja som mimo tohto regiónu, tak preto ma zaujíma, či tá inšpekčná kniha má byť u mňa. Zamestnávateľ totiž nahlásil prevádzku na mieste môjho trvalého bydliska. Ale v skutočnosti tá prevádzka, to je vlastne tá záhrade kde umiestnili kontajner.
Zita5
11.04.06,10:45
Doslova je to tak - na záhrade. oslovila ma firma na výkup batérii. To znamená že ku mne doviezli kontajner, kde skladujem tieto batérie. Keď je plný, príde ku mne zamestnanec firmy a batérie odvezie, za čo ja dostanem svoju províziu - podlľa množstva vyzbieraných batérií. Firma má sídlo v BA, ja som mimo tohto regiónu, tak preto ma zaujíma, či tá inšpekčná kniha má byť u mňa. Zamestnávateľ totiž nahlásil prevádzku na mieste môjho trvalého bydliska. Ale v skutočnosti tá prevádzka, to je vlastne tá záhrade kde umiestnili kontajner.

Hm ... ako sa rozvinul obchod výkupom batérií .... no tak potom to platí aj pre Teba , pokiaľ máš PZ tak zodpovednosť je na zamestnávateľovi , ale tam mala byť nahlásená prevádzka konkrétne miesto , kde sa záhrada nachádza ..... aj Ty máš pracovnú zmluvu , alebo na základe čoho vykonávaš prácu .

Ty osobne by si musela mať jedine v prípade ŽL .
Kelis
03.08.06,07:46
Milí poraďáci,
keď som to správne pri všetkej skromnosti pochopila, ja ako účtovníčka ktorá má miesto podnikania trvalé bydlisko a tam uskutočňujem svoju činnosť nemusím mať inšpekčnú knihu. Akonáhle by som si zriadila prevádzku, inšpekčná kniha je potrebná a nevyhnutná keď nechcem mať problém. Prosím, prosím je to tak???
Zita5
03.08.06,07:55
Milí poraďáci,
keď som to správne pri všetkej skromnosti pochopila, ja ako účtovníčka ktorá má miesto podnikania trvalé bydlisko a tam uskutočňujem svoju činnosť nemusím mať inšpekčnú knihu. Akonáhle by som si zriadila prevádzku, inšpekčná kniha je potrebná a nevyhnutná keď nechcem mať problém. Prosím, prosím je to tak???

Kelis vzhľadom k tomu , že je tu rôznorodosť názorov a pripúšťam , že taktiež čo živnostenský úrad to iný prístup a iná informácia , i keď by to tak nemalo byť .....odporúčam Ti informovať sa priamo u Vás na Živnostenskom úrade . To je jedno z naj....riešení.;) Budeš vedieť ako sa máš zariadiť a hlavne budeš vnútorne spokojná , že neporušuješ predpis .
Kelis
03.08.06,08:20
Milá Zitka,
veru veru, tak ako píšeš. Urobím najlepšie keď zájdem osobne na živnostenský úrad, aj tak ma najbližšie čaká zmena bydliska a zároveň aj miesta podnikania a tam sa ich narovinu poinformujem, čo a ako.
Tých pár korún za inšpekčnú kniha ma nezabije, nie? Názory sa rôznia a najlepšie je informovať sa priamo u zdroja, však? Keď sa dozviem niečo nové dám vedieť a ďakujem 8-)
Danila
03.08.06,08:21
Pokiaľ podnikáš na adrese Tvojho trvalého bydliska a nemáš zriadenú prevádzkáreň, nepotrebuješ inšpekčnú knihu.
Kelis
03.08.06,10:11
No, trošku som sa hrabala po nete a našla som niečo. Podľa vyznačených zelených riadkov, skutočne asi inšpekčnú knihu nepotrebujem.
Čo vy na to???
Marecektoth
03.08.06,10:14
odhliadnúc od toho či musí, alebo nemusí, stojí pár korún ...menej ako pokuta
ano ale treba si potom aj uvedomit že musí byt potvrdená živnostenským úradom lebo za to je asi 5000.- pokuta
Marecektoth
03.08.06,10:15
Milá Zitka,
veru veru, tak ako píšeš. Urobím najlepšie keď zájdem osobne na živnostenský úrad, aj tak ma najbližšie čaká zmena bydliska a zároveň aj miesta podnikania a tam sa ich narovinu poinformujem, čo a ako.
Tých pár korún za inšpekčnú kniha ma nezabije, nie? Názory sa rôznia a najlepšie je informovať sa priamo u zdroja, však? Keď sa dozviem niečo nové dám vedieť a ďakujem 8-)
a rovno si kup aj 100 sk kolok a daj si ju potvrdit
Zita5
03.08.06,10:16
No, trošku som sa hrabala po nete a našla som niečo. Podľa vyznačených zelených riadkov, skutočne asi inšpekčnú knihu nepotrebujem.
Čo vy na to???

Áno ale čítam tam aj toto ......čiže nie len my sa nevieme dohodnúť....ale aj úrady

Citujem :
Jednoznačný výklad však už nepanuje napr. v prípade drobných sekretárskych prác. Je vhodné túto otázku vopred konzultovať s miestne príslušným živnostenským úradom (podľa miesta prevádzkárne), vzhľadom na rozdielne výklady. Vzhľadom na pomerne nízky poplatok za ohlásenie prevádzkarne (vrátane inšpekčnej knihy) odporúčame túto radšej zriadiť.
Kelis
03.08.06,10:20
Jasná vec,
treba zájsť na ten živnostenský úrad a povypytovať sa tam. Som si ale viac než istá, že čo pracovníčka ŽU to iný názor na vec.
Všade to tak funguje. Inšpekčnú knihu treba mať či ju niekedy budem alebo nebudem potrebovať, veď som tam kdesi aj čítala že hrozí pokuta až do výšky 20 000 Sk. Ha ha ha tak to im určite nezaplatím a hneď si ju aj idem kúpiť a nahlásiť na živnostenskom.
lenkak
03.08.06,16:24
Ja som toho názoru, radšej mať inšpekčnú knihu a nemať pokuty ako nemať inšpekčnú knihu a dostať mastnú pokutu.
toria
03.08.06,16:48
Ja som toho názoru, radšej mať inšpekčnú knihu a nemať pokuty ako nemať inšpekčnú knihu a dostať mastnú pokutu.

Lenka, prosím o radu
My máme s manželom firmu, keďže sme už nezvládali tie papiere doma, prenajali sme si kanceláriu. Nemáme ju ani ako prevadzkáreň, ani na adrese sídla firmy. Ja tam sedím a pracujem iba na účtovníctve. Ako je to s nami? Musíme sa ísť niekde zaregistrovať so zmluvou o nájme kancelárie, a musíme mať spomínanú IK?:rolleyes:

Ďakujem

Vika
lenkak
03.08.06,16:55
Ja by som šla na ŽU ohlásila si prevádzkareň a zároveň mala aj inšpekčnú knihu. Ale to je na Tebe, či si vôbec prevádzkareň zriadiš. Ak, tak ju treba nahlásiť ako som spomínala na Živnostenskom úrade a ešte aj hygiene.
toria
03.08.06,16:58
Ale nemusí to byť keď som tam vlastne iba ja, a ja ani nie som u mažela zamestnaná a hlavne nik tam nechodí?????

Ináč ďakujem za rýchlu odpoveĎ :-)
Zita5
03.08.06,16:59
Ale ja to beriem ako prenájom kancelárie , táto nie je na adrese totožnej so živnostenským listom ,.....čiže ohlásiť to musia .
toria
03.08.06,17:08
Ale ja to beriem ako prenájom kancelárie , táto nie je na adrese totožnej so živnostenským listom ,.....čiže ohlásiť to musia .
O.K. Tak teda čo tie ohlásenia obnášajú, kolky, behačky?
lenkak
03.08.06,17:10
tuším 100 korunový kolok na ŽU.
toria
03.08.06,17:30
Zitka, Lenka ďakujem Vám pekne.

A to musí ísť priamo živnostník, nemôžem to urobiť ja však? ŽL je na manžela.
Zita5
03.08.06,17:32
Zitka, Lenka ďakujem Vám pekne.

A to musí ísť priamo živnostník, nemôžem to urobiť ja však? ŽL je na manžela.

Stiahni na internete tlačivo , vypíšte to , nech to podpíše manžel , ak je to na jeho ŽL a potom ostatné vybavíš aj Ty.
toria
03.08.06,17:33
Zitka na akej stránke prosím?
lenkak
03.08.06,17:35
dá sa, že pôjdeš na ŽU, zoberieš potrebný formulár, ten vypíšeš, pôjdeš dať podpísať manželovi, zanesieš naspäť na ŽU aj s tým, čo budú ešte od Teba požadovať.
lenkak
03.08.06,17:36
Zitka predbiehame sa.
Zita5
03.08.06,17:38
tuším 100 korunový kolok na ŽU.

Je to 100 Sk kolok .
Zita5
03.08.06,17:47
http://www.civil.gov.sk/ziv/tlaciva/vzory_tlac.htm

V uvedenom linku máš každé potrebné tlačivo ohľadom ŽL .

O h l á s e n i e
http://www.civil.gov.sk/ziv/tlaciva/Oznamenie_prevadzkarne.doc
toria
03.08.06,17:52
http://www.civil.gov.sk/ziv/tlaciva/vzory_tlac.htm

V uvedenom linku máš každé potrebné tlačivo ohľadom ŽL .


O h l á se n i e

http://www.civil.gov.sk/ziv/tlaciva/Oznamenie_prevadzkarne.doc
:) Ďakujem Ti krásne!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes:
toria
03.08.06,18:04
http://www.civil.gov.sk/ziv/tlaciva/vzory_tlac.htm

V uvedenom linku máš každé potrebné tlačivo ohľadom ŽL .


O h l á se n i e

http://www.civil.gov.sk/ziv/tlaciva/Oznamenie_prevadzkarne.doc

Zitka, prosím musíme mať v tej kancelárií aj nejaké iné knihy, alebo bezpečnosť ...???
Vieš tam naozaj nik nechodí
Zita5
03.08.06,18:11
Zitka, prosím musíme mať v tej kancelárií aj nejaké iné knihy, alebo bezpečnosť ...???
Vieš tam naozaj nik nechodí

Uf... požiadavky na zriadenie kancelárie pánov z vyšších inštitúcií niekedy nemajú hraníc ...ale ja si myslím , že ak túto kanceláriu ohlásiš a k nej vybavíš inšpekčnú knihu , ktorú zakúpiš v ŠEVTE + 50 Sk kolok, tak to by malo stačiť .Ešte by mala byť hygiena ,tam odporúčam najskôr zatelefonovať a dohodnúť sa s nimi , povedz , že čo máte akú kanceláriu a dostaneš usmernenie .To nebude nikoho zaujímať , že tam nikto nechodí .To je Váš problém .......ale hoď reč na Źivnostenskom úrade ....možno natrafíš na príjemnú pani .:) Potom prosím napíš čo si vybavila .Budeme aspoň vedieť prípadné požiadavky z Tvojho regionu .;)
toria
03.08.06,18:16
Uf... požiadavky na zriadenie kancelárie pánov z vyšších inštitúcií niekedy nemajú hraníc ...ale ja si myslím , že ak túto kanceláriu ohlásiš a k nej vybavíš inšpekčnú knihu , ktorú zakúpiš v ŠEVTE + 50 Sk kolok, tak to by malo stačiť .Ešte by mala byť hygiena ,tam odporúčam najskôr zatelefonovať a dohodnúť sa s nimi , povedz , že čo máte akú kanceláriu a dostaneš usmernenie .To nebude nikoho zaujímať , že tam nikto nechodí .To je Váš problém .......ale hoď reč na Źivnostenskom úrade ....možno natrafíš na príjemnú pani .:) Potom prosím napíš čo si vybavila .Budeme aspoň vedieť prípadné požiadavky z Tvojho regionu .;)
Vieš ja som si vždy myslela, že proste si zriadime kanceláriu, lebo tie papiere sa nám v našom malom domčeku len a len hromadili a že ju proste budem tichučko užívať. Nikto o nej nebude ani vedieť. ALe asi som si myslela zle:mee:
Vidím, že koniec koncov bude s tým ešte dobrá behačka. Mohli sme to radšej nechať doma. K čomu je to dobré:confused: A keď tú maličkú miestnosť v meste zvanú kancelária neohlásim na živnostenskom hrozí nám niečo:confused: neviem, som z toho sklamaná. Vidím, že naozaj stále nás ta naša firma stojí len behačky a vybavovačka, kolky a "príjemné panie za okienkom".
:o :o
Zita5
03.08.06,18:23
Vieš ja som si vždy myslela, že proste si zriadime kanceláriu, lebo tie papiere sa nám v našom malom domčeku len a len hromadili a že ju proste budem tichučko užívať. Nikto o nej nebude ani vedieť. ALe asi som si myslela zle:mee:
Vidím, že koniec koncov bude s tým ešte dobrá behačka. Mohli sme to radšej nechať doma. K čomu je to dobré:confused: A keď tú maličkú miestnosť v meste zvanú kancelária neohlásim na živnostenskom hrozí nám niečo:confused: neviem, som z toho sklamaná. Vidím, že naozaj stále nás ta naša firma stojí len behačky a vybavovačka, kolky a "príjemné panie za okienkom".
:o :o

Nuž ja Ti verím , je to o vybavovanie a poplatky naviac .Vieš pozri , vy sa musíte rozhodnúť čo s tým spravíte a či to vôbec chcete prihlásiť .

Toto jedno Vám poradiť nemôžeme , to je na každom jednotlivcovi a jeho rozhodnutí.Že to je byrokracia , tak to áno .
A vôbec vyplatí sa Vám platiť tento prenájom , len kvôli tomu , že robíš pre Vás papiere ?
To máte prenájom od firmy ?
toria
03.08.06,18:33
Nuž ja Ti verím , je to o vybavovanie a poplatky naviac .Vieš pozri , vy sa musíte rozhodnúť čo s tým spravíte a či to vôbec chcete prihlásiť .

Toto jedno Vám poradiť nemôžeme , to je na každom jednotlivcovi a jeho rozhodnutí.Že to je byrokracia , tak to áno .
A vôbec vyplatí sa Vám platiť tento prenájom , len kvôli tomu , že robíš pre Vás papiere ?
To máte prenájom od firmy ?
Vysvetlím to takto:
my bývame na dedinke asi 10 km od mesta, keďže ja som na pred=lže nej materskej z dôvodu nepriaznivého zdrav. stavu našej dcérky, tak do zamestnania nechodím. Ale malu veziem dva - tri krát do mesta do takej malej súkromnej škôlky kde sú 3 detička, aby sa trošku zahrala. No je tam normálne 6 - 8 hodín. Za ten čas som ja vybavovala veci v meste, úrady, poisťovne a sociálka. Neoplatilo sa mi keď som skončila svoju púť vraciať domov a potom o dve hodinky ísť zasa pre malú. Preto sme sa rozhodli, že si niečo prenajmeme, aby som za ten čas mohla aspoň spracovávať faktúry a účtovnú agendu. Nájom máme od firmy v centre mesta. Takú malú kuticu cca 12m2. Keďže to prenajíma známy máme to za smiešných 1500,- SKK. Čo je omnohom menej ako by som prejazdila hore dole mesto a domov. Tak sme to takto riešili.
No a tu čítam kadečo!!!!!:)
Je to dobrá stránka, hlavne mi pomáha stále rozmýšľať nad tým či robím niečo dobré alebo zlé. No ale je tu toho stráááááááášne veľa popísaného. A nemôžem to stíhať všetko sledovať.

:o Pravdu povediac najradšej by som tu kanceláriu nikde nenahlásila, ale jedná sa mi o to aby som nepostupovala proti zákonu.
To je asi vše.
V čul buď múdra!:D Čo mám spraviť?:p Prihlísiť to?:confused:
Zita5
03.08.06,18:39
Vysvetlím to takto:
my bývame na dedinke asi 10 km od mesta, keďže ja som na pred=lže nej materskej z dôvodu nepriaznivého zdrav. stavu našej dcérky, tak do zamestnania nechodím. Ale malu veziem dva - tri krát do mesta do takej malej súkromnej škôlky kde sú 3 detička, aby sa trošku zahrala. No je tam normálne 6 - 8 hodín. Za ten čas som ja vybavovala veci v meste, úrady, poisťovne a sociálka. Neoplatilo sa mi keď som skončila svoju púť vraciať domov a potom o dve hodinky ísť zasa pre malú. Preto sme sa rozhodli, že si niečo prenajmeme, aby som za ten čas mohla aspoň spracovávať faktúry a účtovnú agendu. Nájom máme od firmy v centre mesta. Takú malú kuticu cca 12m2. Keďže to prenajíma známy máme to za smiešných 1500,- SKK. Čo je omnohom menej ako by som prejazdila hore dole mesto a domov. Tak sme to takto riešili.
No a tu čítam kadečo!!!!!:)
Je to dobrá stránka, hlavne mi pomáha stále rozmýšľať nad tým či robím niečo dobré alebo zlé. No ale je tu toho stráááááááášne veľa popísaného. A nemôžem to stíhať všetko sledovať.

:o Pravdu povediac najradšej by som tu kanceláriu nikde nenahlásila, ale jedná sa mi o to aby som nepostupovala proti zákonu.
To je asi vše.
V čul buď múdra!:D Čo mám spraviť?:p Prihlísiť to?:confused:

toria nájom účtujete do výdavkov ? Ak áno ,je to podnikateľský priestor ........ .........;) a je to výdavok na dosahovanie zdaniteľných príjmov ...a ak je to podnikateľský priestor , ten musí byť aj ohlásený .
toria
03.08.06,18:41
áno účtujeme, to teda znamená, že ma to neminie však??????
Zita5
03.08.06,18:48
áno účtujeme, to teda znamená, že ma to neminie však??????

toria , je to na Tebe .....:)
toria
03.08.06,18:50
toria , je to na Tebe .....:)
Pochopila som!:p
Zajtra ma tam majú. Vieš ja chcem mať všetko spravené tak, aby som to mala spravené dobre.

Ďakujem krásne za tvoj čas,;)

Určite ti dám zajtra vedieť ako som dopadla.

Krásny zvyšok dňa!
Zita5
03.08.06,18:52
Pochopila som!:p
Zajtra ma tam majú. Vieš ja chcem mať všetko spravené tak, aby som to mala spravené dobre.

Ďakujem krásne za tvoj čas,;)

Určite ti dám zajtra vedieť ako som dopadla.

Krásny zvyšok dňa!


Budem čakať , čo nové prinesieš na Poradu akú správu .:)
toria
05.08.06,17:02
Ahoj Zitka,
nič som nevybavila. Mala som veľa behania a potom už mali zavreté. V pondelok tam idem, tak sa potom ozvem
toria
08.08.06,10:21
Budem čakať , čo nové prinesieš na Poradu akú správu .:)
Ahoj Zitka,
tak včera som bola u nás na živnostenskom úrade dať si potvrdiť tú inšpekčnú knihu. No a čo tam???
Prišla som na číslo dverí kde by mali potvrdzovať inšpekčné knihy, lež tam bolo zamknuté. Tak som vošla do prvých dverí, kde som sa spýtala či by mi to oni urobiť nemohli. Samozrejme, že nie, že si mám počkať lebo kolega sa išiel určite iba vycikať - to mi bolo povedané. Takže mám čakať na chodbe. Len keď ma tam videla jedna pani zrejme nejaká vedúca oddelenia, tak tam narobila bordel, že ako to, že mi to neurobili na tom prvom okienku, kde som dostala cikacie vyrozumenie. Takže som vošla k panej, ktorá zrazu (neviem, či to nebolo vďaka tej panej čo tam bolo som mnou robiť bordel, že ma nevybavili)bola nesmierne milá a vysvetlila mi, že ja na tú kanceláriu nepotrebujem ani hygienu ani inšpekčnú knihu. Lenže som sa ohradila tím, že ako si budem teda uplatňovať výdavky na kancelárske priestori, keďže nemám ich nikde zaevidované. Pozrela sa či už "šéfová" odišla a povedala mi, že ona sa v tom nevyzná. Zo živnostenského vraj tú inš. knihu mať nmusím. Tak som jej povedala, že keď už som teda tu s ňou - okrem iného už vypísanou, tak nech mi ju orazí a je pokoj. Tak sa milo usmiala, orazila a povedala to je všetko.

Takto som teda ja dopadla pri vybavovaní IK.
Vika