turistka
10.02.14,16:22
Chceli by sme zrusit s.r.o. pre jeho neccinost uz dlhe roky, ziadny majetok, nekonanie valneho zhromazdenia..... Vo vypise z ORSR je vedeny 1 spolocnik, medzi statutarnym organom - teda konatelmi su vsak vedeny uz 2ja. MOze sa dat ziadost na sud o zrusenie s.r.o. iba jeden konatel, alebo ten druhy musi s tym suhlasit? s tym druhym totiz to uz dlhe roky nie sme v kontakte, neviem ci aj zije.....
Bednarova J
10.02.14,18:46
Doporučila by som podnet na zrušenie spoločnosti na súd ex offo podľa § 68 ods. 6 Obchodného zákonníka,pokiaľ nemá žiaden majetok. Pre spoločníka okrem toho nie je žiaden problém odvolať konateľa pokiaľ o ňom už dlhodobo nevie a teda tento nemôže plniť funkciu na ktorú bol vymenovaný.
turistka
10.02.14,20:01
je nutne ho odvolat? co som pozerala su k tomu nejake poplatky. Nie je mozne ako jediny spolocniky a jeden z 2 konatelov poziadat o zrusenie?
Bednarova J
10.02.14,20:19
ale ano, to iba pokiaľ ste chceli zachovať s.r.o. ( predsa len jej založenie niečo stálo....), nie sú poplatky, keďže ide o podnet na zrušenie a súd rozhoduje z úradnej povinnosti
turistka
10.02.14,20:47
nechceme zachovat s.r.o., spolocnost je uz vyse 5 rokov je "mrtva". Nasla som vzor - bude sa davat Návrh na zrušenie spoločnosti bez likvidácie [§ 200e ods. 1 písm. a) O. s. p.], alebo podla nejakeho ineho zakona a paragrafu? dakujem :)
Bednarova J
12.02.14,11:06
to je procesný postup ( upravujuci aj konania ex offo )- nedala by som návrh na zrusenie ( tam sa mi zdá, že treba priložiť aj súhlas správcu dane ) dala by som podnet na zrusenie spoločnosti a opierala by som to o hmotné právo - obchodný zákonník vid vyssie
§68 6) Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak

a) sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak v čase dlhšom ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti,
b) spoločnosť stratí oprávnenie na podnikanie,
c) zaniknú predpoklady ustanovené zákonom na vznik spoločnosti,
d) spoločnosť poruší povinnosť vytvoriť alebo doplniť rezervný fond podľa tohto zákona,
e) spoločnosť porušuje povinnosť podľa § 56 ods. 4,
f) spoločnosť nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia nasledujúce po sebe,
g) spoločnosť nespĺňa podmienky podľa § 2 ods. 3.
turistka
16.02.14,19:53
a je prosim vas este potrebny aj nejaky krok smerom k zivnostenskemu registru?
turistka
16.02.14,20:25
to je procesný postup ( upravujuci aj konania ex offo )- nedala by som návrh na zrusenie ( tam sa mi zdá, že treba priložiť aj súhlas správcu dane ) dala by som podnet na zrusenie spoločnosti a opierala by som to o hmotné právo - obchodný zákonník vid vyssie
§68 6) Súd na návrh štátneho orgánu, na návrh osoby, ktorá osvedčí právny záujem, alebo aj z vlastného podnetu rozhodne o zrušení spoločnosti, ak

a) sa v príslušnom kalendárnom roku nekonalo valné zhromaždenie alebo ak v čase dlhšom ako tri mesiace neboli ustanovené orgány spoločnosti,
b) spoločnosť stratí oprávnenie na podnikanie,
c) zaniknú predpoklady ustanovené zákonom na vznik spoločnosti,
d) spoločnosť poruší povinnosť vytvoriť alebo doplniť rezervný fond podľa tohto zákona,
e) spoločnosť porušuje povinnosť podľa § 56 ods. 4,
f) spoločnosť nesplnila povinnosť uložiť do zbierky listín individuálnu účtovnú závierku za najmenej dve účtovné obdobia nasledujúce po sebe,
g) spoločnosť nespĺňa podmienky podľa § 2 ods. 3.
Este som akurat pozerala, ze aj tak sa bude musiet platit danova licencia za rok 2014. Je nejaky rozdiel v tom, ci by to bolo ex offo, alebo zrusenim bez likvidacie - myslim v plateni danovej licencie...?
Economic
02.09.14,17:58
Ak spoločnosť stihne v roku 2014 vstúpiť do likvidácie, daňovú licenciu nebude platiť.