player85
10.02.14,16:42
Ahojte,pisem v mene svojej znamej. Sudom.uz ma schvalene,ze jej byvaly manzel ma vystahovat byt, ona ma povinnost mu najst nahradne byvanie 1.izbovy byt s tym ze ma na vystahovanie 30 dni.ma mu to pisomne dorucit.prosim vas viete mi pomoct sformulovat vyzvu/ oznam v ktorom mu oznamuje ze na zaklade sudneho rozhodnutia ma ten byt opustit.asi by tam mala dat aj adresu toho noveho.bytu,vsak? Dakujem
misoft
10.02.14,15:50
Celkom jednoduchý text:
Výzva na vysťahovanie.

Na základe rozhodnutia súdu ................... Vám nariaďujem, aby ste sa do xxx.xxx vysťahovali a uvoľnili priestor (byt) ........... spolu so svojim osobným majetkom. Zároveň majiteľovi ste povinný odovzdať všetky kľúče od priestoru a všetko to, čo súviselo s užívaním priestoru (byt).
Zároveň vám bolo pridelené náhradné bývanie na .........................., kde ste povinný spísať nájomnú zmluvu.


Ak nebudete rešpektovať nariadenie súdu zo dňa....... a neuvoľníte priestor, budete vysťahovaný násilím (aj za doprovodu polície) a prípadné škody si budete znášať sám.

......................

A poslať mu to doporučene. Pre vlastné krytie, že mu výzva bola zaslaná.
dmc
11.02.14,06:53
Nájomca, ktorý má byt vypratať, je povinný uzavrieť zmluvu o bytovej náhrade do 30 dní od doručenia písomného vyhlásenia oprávneného o zabezpečení bytovej náhrady. Nárok povinného na bytovú náhradu však zanikne, ak nájomnú zmluvu bezdôvodne neuzavrie.

A aj formulacia - "budete vysťahovaný násilím - Myslim ze vystahovanie (vypratanie nehnutelnosti) sa realizuje "exekuciou" a maximalne tak za asistencie Policie. Policia nasilim nevystahuje nikoho -ale je tam (ak exekutor poziada) na ochranu exekutora ktory vykonava exekuciu vyprataním nehnutelnosti.

nejake info ohladom tohoto problemu:
http://www.trh.sk/clanky/pravna-poradna/exekucia-vypratanim-nehnutelnosti-203.html
misoft
11.02.14,12:01
Len tak na okraj - vysťahovanie násilím - exekúcia teda podľa teba nie je násilné vysťahovanie? Ja som toho názoru, že ak násilím, tak aj exekúcia je istou formou násilia - on sa nechce vysťahovať, exekútor ho však donúti, práve tým násilím. A policajti sú na ochranu exekútora a prípadne i na ochranu majetku.

A prípadné škody - čo tak aj náklady na exekútora?


A ešte niečo. Bývalý ex- má súdom NARIADENÉ - je to súdne rozhodnutie. Ona mala zabezpečiť bytovú náhradu/ náhradné bývanie. Ona svoje splnila. Teraz on by mal svoje splniť. Ak tak neurobí - je to marenie výkonu úradného rozhodnutia. Tu sa už nebude s nim exekútor baviť - rovno polícia, pretože nerešpektuje rozhodnutie súdu a to je trestné.
dmc
11.02.14,12:19
reagoval som na spojenie "bude vystahovany nasilim (aj za doprovodu policie)" - vobec netvrdim ze nejmoze ist o formu "nasilia" len som objasnil vase spojenie s tym ze Policia nebude nikoho nasilim vypratavat pretoze s Vaseho vyjadrenia som nadobudol dojem ze je to tak.